mobile
REKLAMA

Pierwsza wygrana Samantix AZS. Derby stolicy dla Akademiczek z Bielan

To była ciekawa kolejka dla stołecznych kibiców kobiecej siatkówki. W derbach stolicy AZS AWF Warszawa pokonał MUKS Spartę. Zwycięstwo odniosły także siatkarki Samantix AZS Warszawa.

Marcin Kalicki
Pierwsza wygrana Samantix AZS. Derby stolicy dla Akademiczek z Bielan

Spotkanie Sparty z Akademiczkami rozegrane w hali sportowej przy ul. Lindego na Bielanach zapowiadało się emocjonująco. Obydwie drużyny chciały zmazać plamę po ostatniej ligowej porażce sprzed tygodnia, kiedy to „Spartanki” uległy GKS Wieżycy 2011 Politechnice Gdańskiej II Stężycy, zaś AZS AWF musiał pogodzić się z porażką w spotkaniu z liderem rozgrywek – Gedanią Gdańsk.

Derby stolicy zakończyły się zwycięstwem Akademiczek, dla których było to piąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza w siedmiu rozegranych meczach wywalczyły czternaście punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Dla dysponującego bardzo młodym składem trenera Sparty Roberta Strzałkowskiego obecny sezon jest swego rodzaju przetarciem. Siatkarki zdobywają doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych sezonach. Choć zespół jest młody, część drużyny tworzą juniorki i kadetki, to prezentuje się dobrze. Obecnie „Spartanki” zajmują szóstą lokatę.

MUKS Sparta Warszawa – AZS AWF Warszawa 0:3 (13:25, 18:25, 17:25)

Świetnie zaprezentowały się przed własną publicznością zawodniczki Samantix AZS Warszawa. Trenujące pod czujnym okiem Agaty Szustowicz siatkarki pokonały bez straty seta UKS Chemika Olsztyn. To pierwsza ligowa wygrana drużyny grającej na co dzień na Ursynowie.

Samantix AZS Warszawa – UKS Chemik SMS Olsztyn 3:0 (25:16, 25:14, 25:17)

W najbliższy weekend kolejne emocje związane z rozgrywkami II ligi. Siatkarki MUKS Sparty pojadą do Bydgoszczy by rywalizować z drugim zespołem miejscowego Pałacu, zaś Samantix AZS wystąpi ponownie przed własną publicznością, tym razem podejmując MUKS Krótką Mysiadło. Akademiczki z Bielan w 8. kolejce pauzują i swój następny mecz rozegrają na początku grudnia.

Fot. AZS AWF Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda