[Piłka ręczna] AWF bliski utrzymania w I lidze

Bardzo duży krok w kontekście walki o utrzymanie wykonali w niedzielne popołudnie piłkarze ręczni AZS AWF Warszawa. Po zaciętej i emocjonującej walce przy awarii tablicy wyników pokonali w Hali Gier zajmującego ostatnie miejsce w ligowej tabeli Włókniarza Konstantynów 30:24.

KK

Wynik końcowy sugeruje ,że spotkanie było pod pełna kontrolą bielańskich akademików. Tak jednak nie było. Przyjezdni nie zamierzali tanio sprzedawać skóry i walczyli z poświęceniem o korzystny wynik, który przedłużyłby nadzieję na utrzymanie. Po dość wyrówanej pierwszej połowie spotkania do przerwy było 16:13 dla AWF, głównie za sprawą bramkarza Aleksego Filipowskiego oraz dobrze dysponowanych Oskara Niedziółki, a także Igora Chojnackiego. Po przerwie wynik spotkania w dalszym ciągu oscylował wokół 2, 3 bramek przewagi dla gospodarzy. Jedna i druga drużyna znając stawkę meczu nie zamierzała fundować licznie zgromadzonej tego dnia publiczności spokojnego widowiska. Mnożyły się proste błędy w wykonaniu zawodników AWF-u, co spowodowało że w 55 minucie spotkania na tablicy wyników, tym razem wyjątkowo nie elektronicznej, pojawił się wynik 26:24 dla gospodarzy. To zwiastowało emocje do samego końca. Ostatnie minuty należały, jednak zdecydowanie do graczy z Bielan, którzy byli skuteczniejsi w obronie oraz w ataku i skończyli mecz z wynikiem. 30:24. Ponadto dzięki porażce SPR Nowe Piekuty w starciu z inną stołeczną drużyną, AZS UW podopieczni trenera Pawła Olewniczaka wskoczyli z dorobkiem 13 pkt na 11 miejsce w tabeli I ligi piłkarzy ręcznych grupy C w zasadzie gwarantujące utrzymanie w lidze. Kolejne spotkanie Akademicy rozegrają już w środę o godz. 20, a rywalem będzie także już pewna utrzymania ekipa Trójki Ostrołęka.