mobile
REKLAMA

Plan zagospodarowania przestrzennego dla Kanału Żerańskiego poddany pod dyskusję

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego części Kanału Żerańskiego został poddany konsultacjom. Do ostatnich dni grudnia mieszkańcy mają możliwość wypowiedzieć się o zawartych w tym dokumencie propozycjach. A te dotyczą bardzo istotnych kwestii

TAGI
Plan zagospodarowania przestrzennego dla Kanału Żerańskiego poddany pod dyskusję

Projekt planu jest udostępniony dla mieszkańców w dniach od 28. listopada do 29. grudnia w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Marszałkowskiej. Dotyczy on obszaru Kanału Żerańskiego na odcinku od ul. Zdziarskiej do północnej granicy Warszawy. Elementem składowym planu jest prognoza oddziaływania na środowisko. Uwagi do ustaleń zawartych w dokumencie przesyłać można do 19. Stycznia 2017 roku.

W projekcie planu zapisano m. in. rozbudowę dróg: Pojawić się ma nowa ulica na przedłużeniu Mańkowskiej. Rozbudowane i przebudowane będą również istniejące drogi lokalne i dojazdowe - Białołęcka i Bobrowa. W planie uwzględniono również budowę gazociągu wysokiego ciśnienia, którego budowa wynika z dostosowania Elektrociepłowni Żerań do dyrektyw UE, związanych z emisją zanieczyszczeń do atmosfery. Inwestycja ta będzie miała strategiczne znaczenie dla całej Warszawy. Zapisy dokumentu zakładają również niewielkie wycinki lasów. Zwolnione tereny umożliwią komunikację wodną oraz budowę dróg publicznych.

Zasadniczo jednak nie przewiduje się istotnego negatywnego wpływu na obszary chronione przyrodniczo w tym na te, które objęte są programem Natura 2000.

- Białołęka to zielona dzielnica. I taki charakter jej chcemy zachować – podkreśla Piotr Basiński, radny z dzielnicy. - Uchwalenie planu może pomóc zachować przyrodę przed ingerencją deweloperów, choć projekt budowy gazociągu budzi nasze obawy – dodaje.

Plan zagospodarowania przestrzennego, to dokument, który reguluje politykę przestrzenną gminy. Pozwala on na określenie, jaki typ zabudowy może się znaleźć w danym obszarze, co pozwala ograniczyć samowolę budowlaną. Obecnie tego typu założeniami objętych jest zaledwie 36,18% powierzchni miasta zaś sporządzaniu podlegają tereny zajmujące 34,76% miasta.


 

Rafał Osiński


 


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda