Podpisy zebrane!
Stowarzyszenie Warszawa Obywatelska poinformowało, iż w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej Warszawa Obywatelska Plac Narutowicza Przyjazny Mieszkańcom, udało się zebrać już 300 podpisów mieszkańców Ochoty. Stowarzyszenie zabiega o uchwalenie mikroplanu zagospodarowania przestrzennego dla Placu Narutowicza.
Rada m.st. Warszawy przeznaczyła 25 milionów złotych na rewitalizację Plac Narutowicza. Cały proces ma się zakończyć już w 2018 roku. Jest jednak poważny problem. Pojawiły się bowiem zakusy aby wprowadzić na Placu Narutowicza dodatkową zabudowę mieszkaniowo-usługową. Plac ma złe doświadczenia z chaotyczną zabudową (dom pogrzebowy i kawiarnia grzybek). Tylko plan miejscowy chroni przestrzeń publiczną. Niestety ma szans, żeby plan miejscowy dla całej Starej Ochoty uchwalić wcześniej niż w przeciągu 3-4 lat. Dlatego postulujemy wyłączenie z tego rejonu obszaru bezpośrednio otaczającego Plac Narutowicza i ekspresowe sporządzenie dla niego mikroplanu zagospodarowania przestrzennego, tak aby plan miejscowy dla tego terenu mógł zostać uchwalony zanim prace projektowe zostaną ukończone.To jedyne rozwiązanie aby uchronić Plac przed chaotyczną zabudową i zapewnić, że efekt wydatkowania środków publicznych na rewitalizację Placu, będzie zgodny z oczekiwaniami mieszkańców.
Więcej informacji: http://warszawaobywatelska.org/placnarutowiczaprzyjaznymieszkancom/
Stowarzyszenie Warszawa Obywatelska skupia aktywistów miejskich, zajmujących się propagowaniem partycypacji społecznej. Bierze udział w debatach, konsultacjach, inicjatywach lokalnych. Projekty zgłoszone przez Stowarzyszenie do budżetu partycypacyjnego (jak np. Zielona Świętokrzyska czy Ochota na kajaki) zyskały duże poparcie wśród mieszkańców i już teraz tworzą przyjazną przestrzeń miejską.


























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















