mobile
REKLAMA

Podróży do zaczarowanego świata teatru - czas zacząć!


W sobotę, 14 października rozpocznie się 21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2017. Na widzów tegorocznej edycji czeka ponad 100 wydarzeń artystycznych, w tym najlepsze spektakle z Polski i zagranicy. Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

inf. pras.
TAGI
Podróży do zaczarowanego świata teatru - czas zacząć!

Widzowie Festiwalu KORCZAK zostaną w tym roku świadkami ponad 100 wydarzeń artystycznych. To kilkadziesiąt najlepszych produkcji z Polski i ze świata. W tym roku gościnnie wystąpią spektakle z Iranu, Słowacji i Szwecji. Nie zabraknie także specjalnie przygotowanej Strefy Dziecka. Tradycyjnie przed każdym spektaklem odbywać się będą happeningi teatralne pod okiem animatorów. Festiwal to także okazja do rozmów. Po każdym spektaklu w sali teatralnej Widzowie będą mogli dyskutować z twórcami spektaklu czy aktorami.

Tegoroczna XXI edycja przebiegać będzie w nowej formule, która opiera się na dwóch platformach projektowych. Pierwsza to Festiwal Korczak-Platforma Artystyczna. W ramach tej platformy Widzowie festiwalowi będą mogli obejrzeć polskie spektakle konkursowe, podlegające ocenie festiwalowego Jury. To najlepsze polskie produkcje teatralne dla dzieci i młodzieży. W ramach platformy projektowej Festiwal Korczak- Platforma Edukacji Teatralnej – „Mam wpływ, tworzę, zmieniam” prezentowane będą spektakle zagraniczne, spektakle premierowe, spektakle pozakonkursowe, pokazy warsztatowe, koncerty oraz warsztaty.

 

Festiwal potrwa aż do środy, 25 października. Tradycyjnie, tak jak ma to miejsce od kilku lat, Centrum festiwalowych wydarzeń będzie Teatr Powszechny. Pokazy festiwalowe odbędą się także w: Teatrze Lalek Guliwer, Teatrze Rampa na Targówku, Teatrze Lalka.

 

Patron Festiwalu - doktor Janusz Korczak

W tym roku mija 75 rocznica śmierci Janusza Korczaka. Podczas uroczystego zakończenia Festiwalu 25 października, Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Spowiedź motyla”, który jest inspirowany utworem Janusza Korczaka opisującym świat widziany z perspektywy młodego człowieka i zachodzących zmian w jego psychice, ale także w wyglądzie zewnętrznym. Spektakl powstał w ramach współpracy Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie z Polskim Ośrodkiem ASSITEJ. Także i w tym roku przedszkolaki, uczniowie wraz z opiekunami, wychowawcami, rodzicami oddadzą hołd Doktorowi Januszowi Korczakowi pod jego pomnikiem, wyruszając z Teatru Lalka w uroczystym „Marszu ze Złocistym”. W tym roku odbędzie się on 24 października o godz. 12.30.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda