mobile
REKLAMA

Pole Mokotowskie – niebawem konsultacje

Jak zapowiedziały władze Warszawy, konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenu Pola Mokotowskiego mają się rozpocząć jeszcze w kwietniu. Warszawiacy będą mogli wypowiedzieć się na temat funkcji poszczególnych części parku.

TAGI
Pole Mokotowskie – niebawem konsultacje

Konsultacje będą miały na celu poznanie oczekiwań społeczeństwa co do zagospodarowania i funkcji pełnionych przez Pole Mokotowskie. Założeniem jest doprowadzenie do konsensusu między zachowaniem wartości przyrodniczych parku a stworzeniem przestrzeni użytkowej dla mieszkańców. Park miałby służyć różnym grupom użytkowników tego terenu, między innymi spacerowiczom, osobom uprawiającym sport, właścicielom psów, rodzinom z dziećmi.

 

Dzięki przyłączeniu do Pola Mokotowskiego nowego obszaru po bazie MPO, który mieścił się na tyłach Biblioteki Narodowej, teren parku powiększył się o przestrzeń znajdującą się na północ od Biblioteki. Co za tym idzie - zwiększają się możliwości zagospodarowania i organizowania przestrzeni.

 

Konsultacje będą prowadzone przez stołeczny ratusz, przy udziale Biblioteki Narodowej, Klubu Gaja i Programu Pierwszego Polskiego Radia. Przybiorą formę spacerów badawczych, punktów konsultacyjnych z makietą Pola Mokotowskiego oraz warsztatów projektowych odnoszących się do zagospodarowania północno-wschodniej części terenu. Będzie się można wypowiedzieć na temat funkcji, jakie miałyby pełnić poszczególne fragmenty parku. Składać uwagi będzie można również drogą elektroniczną i pocztą tradycyjną.

 

Prawdopodobny termin rozpoczęcia konsultacji społecznych ma przypadać na Dzień Ziemi - 26 kwietnia 2015 roku. Potrwają one do końca czerwca tego roku.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda