mobile
REKLAMA

Policja Warszawska Pokonuje Grupę Przestępczą

W wyniku skutecznej operacji policji w Warszawie została rozbita grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów i nieruchomości

oprac. Klaudia Kwasek
Policja Warszawska Pokonuje  Grupę Przestępczą

Jak poinformowała policja srupa przestępcza, operująca głównie w Warszawie i okolicznych powiatach, została rozbita przez policję. Jej członkowie zajmowali się kradzieżami samochodów, domów i innych nieruchomości, wykorzystując środki pochodzące z kradzieży pojazdów. Działania przeciwko nim zostały podjęte przez policję stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową we współpracy z CBŚP Zarządem w Warszawie.

W wyniku akcji zatrzymano siedem osób z grupy przestępczej, a dziewięciu podejrzanych zostało objętych aresztem tymczasowym na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Dochodzenie dotyczyło kradzieży z włamaniem i paserstwa 44 samochodów. Oprócz tego, śledczy ustalili, że grupa przestępcza miała na koncie 29 kradzieży samochodów o wartości 4 milionów złotych i 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie działań policji zabezpieczono dziewięć samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych, 29 tysięcy złotych w gotówce, oraz części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, podejrzane o pochodzenie przestępcze. Całe śledztwo zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny, co pozwoliło na przedstawienie zarzutów dwóm podejrzanym o kierowanie grupą przestępczą, a pozostałym o udział w niej, kradzieże z włamaniem i paserstwo samochodów. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla wszystkich dziewięciu podejrzanych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda