mobile

Policjanci przechwycili 4,5 kg kokainy

Mokotowscy kryminalni zatrzymali 38-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w jego mieszkaniu około 4,5 kg sprasowanej kokainy o czarnorynkowej wartości około 1 800 000 zł. Do policyjnego depozytu trafiła również gotówka w kwocie 8500 zł oraz 1300 euro. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Informacja prasowa
Policjanci przechwycili 4,5 kg kokainy

Funkcjonariusze ustalili operacyjnie, że podejrzany może mieść duże ilości narkotyków. Poczekali na niego w garażu podziemnym budynku, w którym mieszkał. Około godziny 14 wjechał do środka mercedesem i zaparkował na swoim miejscu. Następnie wsiadł do windy i pojechał do swojego mieszkania. Po czym wrócił z czerwoną torbą reklamową w ręku i kierował się do samochodu.

Mając uzasadnione podejrzenie, że w jego podręcznym bagażu znajdują się narkotyki, kryminalni postanowili go wylegitymować. 38-latek zapytany co przenosi w torbie, oświadczył, że ma kokainę.

W trakcie czynności policjanci ujawnili worek foliowy zamykany strunowo, w którym znajdowała się owinięta kilkoma warstwami szarej folii, ponad kilogramowa tafla sprasowanego, białego proszku. Policyjny narkotester potwierdził, że to kokaina.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci poszli razem z nim do jego mieszkania. W trakcie przeszukania zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą, 3 wagi elektroniczne, 2 teleskopowe hydrauliczne podnośniki, ramę do podnośnika oraz dwie formy do prasy. Ponadto funkcjonariusze ujawnili plastikowy pojemnik z białym proszkiem tzw. wypełniaczem oraz przedmioty służące do porcjowania narkotyków czyli dwa plastikowe pojemniki i dwie łyżki oraz gotówkę w kwocie 8500 zł i 1300 euro. Łącznie podczas realizacji kryminalni zabezpieczyli blisko 4,5 kg kokainy.

Dzięki policjantom do obrotu nie trafiły narkotyki o czarnorynkowej wartości około 1.800.000 zł.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy zawieźli go do prokuratora na warszawskim Mokotowie, który przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator i policjanci złożyli wniosku do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku, ale dał podejrzanemu możliwości zamiany aresztu na kaucje w wysokości 100.000 zł. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Fot. mat. policyjne

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda