mobile

PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Po raz drugi w historii turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zagości
w Warszawie! W dniach 22-25 sierpnia na obiekcie Monta Beach Volley Club
o zwycięstwo w letnich mistrzostwach PLS zagrają siatkarki wszystkich dwunastu klubów TAURON Ligi oraz trzech z pierwszej ligi.

Informacja prasowa
PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

To będą cztery dni najpiękniejszej rywalizacji sportowej. Tytułu najlepszej siatkarskiej drużyny kobiet na plaży bronić będzie ekipa #VolleyWrocław. W sumie na nadwiślańskiej plaży pokaże się piętnaście drużyn, z najmocniejszymi polskimi ekipami, czyli Grupą Azoty Chemikiem Police, Developresem BELLA DOLINA Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź i Grotem Budowlanymi Łódź.

W Warszawie zagraliśmy w trakcie pierwszej edycji rozgrywek PreZero Grand Prix PLS, gdy odmrażaliśmy siatkówkę po tym, jak w marcu 2020 roku wszystkie rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii COVID-19. Z wielką radością wracamy do Warszawy, gdzie w tym roku o medale naszych letnich rozgrywek zagrają siatkarki – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

W poprzedniej edycji żeńskiego turnieju triumfował #VolleyWrocław, który w finale pokonał LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała, a panie o medale walczyły w Gdańsku. Wszystkie te zespoły zaprezentują się również kibicom w Warszawie. Turnieje rozgrywane będą systemem brazylijskim, dwie porażki eliminują z dalszej gry.

Pierwszego dnia rywalizacja w Monta Beach Volley Club rozpocznie się o godz. 9, 
a kibice do godz. 19 kolejno zobaczą mecze Ił Capital Legionovii Legionowo z #Volley Wrocław, LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz, BKS BOSTIK Bielsko-Biała z Grupą Azoty Chemikiem Police, E.LECLERC MOYA Radomki Radom z Energą MKS Kalisz, Grota Budowlanych Łódź z UNI Opole, Grupy Azoty ANS Tarnów z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów i SAN-Pajdy Jarosław z ŁKS Commercecon Łódź. Wolny los w pierwszej rundzie wylosowała ekipa Trans-Ann Płomień Sosnowiec. We wtorek i środę drużyny rywalizować będą w tych samych godzinach, a w czwartek drużyny pojawią się nad Wisłą o godz. 11. Wielki finał zaplanowano na godz. 17.15.

Wstęp na turniej i do strefy kibica w Warszawie będzie bezpłatny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda