mobile
REKLAMA

Przesadzą zieleń z Placu Europejskiego do wolskich parków.

Do parku Moczydło i parku im. Edwarda Szymańskiego trafi 17 dużych drzew i ponad 100 metrów kwadratowych krzewów z Placu Europejskiego.

informacja prasowa
Przesadzą zieleń z Placu Europejskiego do wolskich parków.

W środę ruszyły prace przy przenoszeniu zieleni z Placu Europejskiego do wolskich parków. Jako pierwsze przesadzone zostaną krzewy, a od poniedziałku specjaliści od zieleni zajmą się drzewami.

Przeprowadzka 9 metasekwoi, 8 cypryśników i 34 metrów kwadratowych dereni do parku im. Edwarda Szymańskiego oraz 75 mkw. buków do parku Moczydło to inicjatywa Urzędu Dzielnicy Wola i firmy Ghelamco, na której terenie obecnie znajduje się zieleń. – Inwestor dysponuje zgodą na usunięcie tych drzew, która nakłada na niego obowiązek nasadzenia po zakończeniu inwestycji 115 drzew na terenie Woli. Dzięki przeprowadzce uda się zatrzymać w dzielnicy już rosnące drzewa, na których wzrost nie trzeba będzie czekać – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. Akcja przesadzania drzew i krzewów związana jest z powiększeniem placu budowy wieżowca „The Bridge”, który stanie tuż obok zabytkowego budynku wydawnictwa Bellona. Jak deklaruje inwestor, po zakończeniu prac budowlanych na placu zasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

– Dołożymy starań, aby po zakończeniu przewidzianych inwestycji plac Europejski stał się jeszcze bardziej zielony niż pierwotnie, a sama przestrzeń pozostała co najmniej tak atrakcyjna dla warszawianek i warszawiaków, jak to miało miejsce do tej pory. Ostatecznie bilans tych działań będzie dla miasta dodatni – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Obecna akcja to kontynuacja działań rozpoczętych w kwietniu 2021 roku. Wtedy Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zorganizował wraz z firmą Ghelamco operację przesadzenia 42 metasekwoi z tego samego placu. Część z nich trafiła również na Wolę.

fot.  Ewelina Lach/urząd dzielnicy wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda