mobile
REKLAMA

Radni wybrali zarząd Pragi Północ

Radni dzielnicy Praga Północ mają już za sobą ważną decyzję. Szeroka koalicja złożona z radnych Koalicji Obywatelskiej, Porozumienia dla Pragi, Nowej Lewicy, Razem oraz Miasto Jest Nasze powołała Zarząd, który pokieruje dzielnicą w obecnej kadencji. Burmistrzem dzielnicy została Gabriela Szustek, zastępując na tym stanowisku Pawła Lisieckiego

Redakcja
Radni wybrali zarząd Pragi Północ

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru Zarządu Dzielnicy radni musieli prowadzić długie rozmowy. Poprzednia sesja, która odbyła się 20 maja została zakończona po 10 minutach i nie wyłoniono wtedy nowych władz. Przerwa w obradach najwyraźniej pozwoliła na dopięcie szczegółów i na ostatnim posiedzeniu radni wybrani nowy Zarząd.

Burmistrzem dzielnicy została Gabriela Szustek z Koalicji Obywatelskiej. Otrzymała poparcie 17 z 22 obecnych na sali radnych. Kim jest nowa burmistrz Pragi Północ?

Absolwentka WSHGiT na kierunku Integracja Europejska oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania w Administracji Publicznej, Zarzadzania Nieruchomościami.

Radna m.st. Warszawy w kadencjach 2014-2018 oraz 2018-2024 gdzie pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Zdrowia, członkini Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki oraz Komisji Etyki. Przewodniczyła Radzie Społecznej przy Samodzielnym Zespole Publicznym Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga–Północ, oraz była członkiem rady społecznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci w latach 2014-2022. Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej koła Praga-Północ, pełni funkcję zastępcy skarbnika Warszawskiej PO.

Całe swoje życie związana z prawobrzeżną Warszawą, działa na rzecz rozwoju Pragi-Północ oraz Białołęki, gdzie wspiera akcje społeczne i charytatywne. Głównym celem jej działalności jest podwyższanie standardów dostępności do usług warszawskiej służby zdrowia, zwiększanie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie mieszkańcom przyjaznego środowiska do życia, rozwój oświaty, rewitalizacja terenów zielonych oraz aktywizacja społeczna seniorów.

Jest Wnioskodawczynią programu Stołecznej kampanii na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego, który jest kontynuowany do dziś. Działała na rzecz wdrożenia miejskiego programu szczepień przeciwko wirusowi HPV w m.st. Warszawa.

W skład zarządu weszli również:

Sylwester Klimiuk z PdP - jest związany z dzielnicą Praga-Północ od ponad 25 lat, mieszka na Szmulowiźnie, gdzie założył rodzinę, i gdzie przyszedł na świat jego dorosły już syn. Jest człowiekiem o wielu umiejętnościach, a poza pracą zawodową aktywnie działa w praskich organizacjach pozarządowych, w tym Praskim Stowarzyszeniu Mieszkańców „Michałów” i Porozumieniu dla Pragi. Zawodowo zajmuje się optymalizacją procesów biznesowych, reorganizacją, podziałem i konsolidacją spółek. Posiada kompetencje związane z zarządzaniem projektami, zarządzaniem zmianą i zasobami ludzkimi.Od wielu lat angażuje się na rzecz Pragi, społeczności lokalnej oraz praskich organizacji pozarządowych. Jest członkiem Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji oraz Rady Osiedla Kijowska. Był współautorem projektu realizującego od 2018 roku działania związane z rozwojem wspólnot i społeczności lokalnych. Był zaangażowany w działania dotyczące utworzenia parku Michałowskiego, skweru Judyty Zbytkower oraz skweru Mariana Pozorka. Współorganizował na terenie Szmulek otwarte, sąsiedzkie pikniki, plenerowe przedstawienia teatralne, spacery, gry miejskie oraz wydarzenia artystyczne.

Anna Tomaszewska to menadżerka kultury, kuratorka sztuki, działaczka społeczna. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Sztokholmskiego i Collegium Civitas. W latach 2005 - 2015 pracowała w Instytucie Polskim w Sztokholmie, w którym w 2010 r. objęła funkcję zastępczyni dyrektora; w 2012 pełniła obowiązki dyrektora tej instytucji. Od 2015 do 2017 związana była ze studiami kuratorskimi na Konstfack (CuratorLab) w Sztokholmie, gdzie pracowała razem z Joanną Warszą. Inicjatorka i współautorka publikacji dotyczących oddolnych inicjatyw artystycznych, wielokulturowej aktywizacji i integracji lokalnej oraz tekstów i wywiadów z dziedziny sztuki i promocji kultury. Pomysłodawczyni i współautorka polsko - ukraińskiego “Poradnika aktywności lokalnej. Działamy dla Pragi". Członkini Nowej Lewicy i zarządu stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi” (od 2021 r.), a wcześniej również Prezydium Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury przy Biurze Kultury Urzędu m.st. Warszawy (2019 - 2022), Rady Programowej PragaLab (2020 - 2022) oraz zarządu szwedzkiej organizacji zajmującej się sztuką w przestrzeni publicznej - Mossutställningar (2011 - 2015). W latach 2022 - 2023 współpracowała z Centrum Wsparcia Koordynacji i Fundacją Inna Przestrzeń. Jako niezależna producentka, kuratorka i koordynatorka zorganizowała szereg projektów z obszaru sztuki, polityki kulturalnej, aktywizacji lokalnej i ekologii. Autorka wielu zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Warszawy. Mieszka na Nowej Pradze.

Radni podjęli również decyzję o uzupełnieniu składu Prezydium Rady Dzielnicy. Przewodniczącym Rady jest Marcin Dąbrowski (KO) a Wiceprzewodniczącymi Mariusz Borowski (NL) oraz Krzysztof Michalski (PdP)

 

fot. mat.pras.UD Praga Północ


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda