mobile
REKLAMA

„Rok 2022 jest chyba najlepszym rokiem dla sekcji żeńskiej UMKS MOS Wola Warszawa”

Wywalczony w tym roku przez siatkarki UMKS MOS Wola Metro Warszawa złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek przynosi kolejne efekty. Aż siedem siatkarek stołecznego klubu dostało powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-17.

Marcin Kalicki
„Rok 2022 jest chyba najlepszym rokiem dla sekcji żeńskiej UMKS MOS Wola Warszawa”

Na pięć dni do Szczyrku udały się: Anna Dorywalska, Natasza Ornoch, Gabriela Robińska, Hanna Kaczyńska, Maria Kaczmarzyk, Zuzanna Kudlik i Natalia Jastrzębska. – Rok 2022 jest chyba najlepszym rokiem dla sekcji żeńskiej UMKS MOS Wola Warszawa. W kwietniu w Szamotułach zdobyliśmy mistrzostwo Polski młodziczek, Natasza Ornoch została MVP turnieju finałowego, Zuzanna Kudlik była najlepszą przyjmującą mistrzostw, a w statystykach jako najlepsza środkowa widniała Anna Dorywalska. Pozyskaliśmy również sponsora – firmę deweloperską WAN S.A., która bardzo nam pomogła w trudnych chwilach. Teraz znakomita widomość przyszła z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Powołano siedem naszych zawodniczek z rocznika 2007 do reprezentacji Polski U-17 – mówi Janusz Patriak, trener wolskich siatkarek.

Co sądzą o powołaniach same zawodniczki? – Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa z mojego powołania do kadry. Motywuje mnie to do jeszcze cięższej pracy na treningach, aby moja gra wyglądała coraz lepiej. Cieszę się na dalszą współpracę z trenerami i z tego, że będę miała możliwość rozwijania umiejętności na najbliższym zgrupowaniu w Węgierskiej Górce. Podczas obozu kadry w Szczyrku trenowałyśmy ciężko i intensywnie, aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzących Mistrzostw Europy Wschodniej. Było to pierwsze spotkanie w takim składzie, dlatego zgrupowanie miało również charakter zapoznawczy – powiedziała Hanna Kaczyńska. – Powołanie do kadry było dla mnie zaskakującym i dużym wyróżnieniem. Trenując na co dzień i grając mecze ligowe daje z siebie wszystko. Te kilka spędzonych dni w Szczyrku wzmocniło mnie psychicznie i dodało odwagi, ale także dało mi nowe spojrzenie na siatkówkę. Zobaczyłam jak dużo pracy jeszcze przede mną. Jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i wysokim poziomem treningów na kadrze – dodała Natalia Jastrzębska.

To jednak nie wszystkie kandydatki do gry w kadrze narodowej. – Mamy jeszcze na bardzo wysokim poziomie rozgrywającą Natalię Struzik, libero Olę Rybarczyk, Annę Kadej i Olę Bielecką. Ostatniego słowa nie powiedziała Magda Bodnaruk. Po zgrupowaniu w Szczyrku na dziewczyny czeka kolejne w listopadzie w Węgierskiej Górce, w grudniu EEVZA, a w czerwcu przyszłego roku Mistrzostwa Europy na Węgrzech i w Serbii. Ile z naszych zawodniczek tam pojedzie to zweryfikuje boisko. My się bardzo cieszymy, bo nikt w Polsce nie ma tylu reprezentantek kraju. Jesteśmy dumni z naszych dziewcząt. Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę z klubem Metro Warszawa i z trenerem Darkiem Kopaniakiem – zaznacza Janusz Patriak.  

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda