mobile
REKLAMA

Rowerowe śniadanie

Jeśli opadniecie z sił podczas porannej przejażdżki rowerowej 13 maja, w sześciu miejscach w Warszawie będą już czekały kanapki, jabłka i woda mineralna na pokrzepienie.

TAGI
Rowerowe śniadanie

Poranny poczęstunek dla rowerzystów organizowany jest w ramach akcji „Przesiądź się”, która ma na celu zachęcenie warszawiaków do korzystania z tego środka transportu. „Im więcej osób skorzysta z tej dobrej rady, tym mniej zanieczyszczone będzie powietrze, którym oddychamy. I tym mniejszy będzie hałas na warszawskich ulicach” - czytamy na stronie warszawskiego ZTM.

Darmowe śniadanie będzie można zjeść 13 maja (środa) od godziny 7:00 do 10:00 (lub do wyczerpania zapasów). Na rowerzystów będą czekały kanapki, jabłka i woda mineralna w sześciu różnych punkach miasta:

- dla Pragi Północ, Białołęki i Targówka: przy ZOO, od strony mostu Gdańskiego;

- dla Pragi Południe, Wawra, Rembertowa i Wesołej: przy rondzie Waszyngtona, od strony Stadionu Narodowego;

- dla Śródmieścia południowego, Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa: przy skrzyżowaniu Al. Ujazdowskich z ul. Piękną;

- dla Ochoty, Włoch i Ursusa: na rogu ulic Banacha i Żwirki i Wigury, od strony parku;

- dla Woli i Bemowa: przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia;

- dla Żoliborza i Bielan: przy CH Arkadia, od strony ronda.

Podczas śniadania zorganizowany będzie również konkurs. W każdym z sześciu miejsc z poczęstunkiem umieszczone zostanie słowo, stanowiące część hasła. Zadaniem jest zebranie wszystkich słów, ułożenie z nich hasła i przesłanie go na adres mailowy rowery@um.warszawa.pl. Dla osoby, która jako pierwsza prześle całe hasło czeka zestaw kolorowych gadżetów rowerowych (m.in. dzwonek i pokrowiec na siodełko).

Śniadanie jest również zachętą do zasilenia szeregów warszawskiej drużyny w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. To konkurs, w którym biorą udział mieszkańcy 38 miast. Wygrywa miasto, w którym przejechano na rowerach najwięcej kilometrów. Pod uwagę brane są tylko podróże, w których rower zastępuje samochód, motocykl lub środki komunikacji miejskiej. Europejska Rywalizacja Rowerowa potrwa do końca miesiąca. Aby się do niej przyłączyć wystarczy zarejestrować się na stronie www.ecc2015.eu, pobrać aplikację Cycling365 i przesiąść się na rower.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich rowerowych inicjatyw na Facebooku Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej: https://www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa.

 

Fot. Urząd Miasta Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda