mobile
REKLAMA

Ruszyła kolejna edycja warszawskiego konkursu architektonicznego

Rozpoczyna się już 8. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy - konkursu, który ma wyłonić najlepsze realizacje architektonicznych pomysłów. To wszystko dla ulepszania warszawskiej przestrzeni publicznej.

Informacja prasowa
TAGI
Ruszyła kolejna edycja warszawskiego konkursu architektonicznego

Po raz 8. istnieje okazja, aby zgłosić swoje pomysły na nowe budynki, przebudowy już istniejących obiektów lub zmiany w przestrzeni publicznej. Zgłosić je może każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Warszawy. Oczekiwane są również zgłoszenia od przedstawicieli inwestorów, zespołów projektowych, organizatorów wydarzeń czy wydawców książek o tematyce warszawskiej. Sąd konkursowy na czele z wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim rozpatrzy tylko realizacje ukończone w 2021 roku. To samo dotyczy wystaw, książek czy innych wydarzeń. Członków sądu konkursowego będą wspierać w pracy eksperci z zespołów Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. dostępności oraz z Koła Architektury Zrównoważonej Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

Jak zgłosić najlepsze realizacje i wydarzenia w konkursie?

Każdy może zrobić to w prosty sposób.. Wystarczy wejść na stronę Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy i wypełnić formularz. Zgłoszenia można przesyłać do 6 lutego.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda jest przyznawana we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Fot. źródło UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda