mobile
REKLAMA

Sadzenie roślin na Ochocie

Zupełnie niedawno odbyła się sąsiedzka akcja nasadzeń nowej roślinności przy ul. Bitwy Warszawskiej 14, o której pisaliśmy na łamach Informatora. Wszyscy chcemy, aby nasze sąsiedztwo, otoczenie naszych budynków, w których mieszkamy, wyglądało schludnie i atrakcyjnie. Chcemy też żyć w miejscach z jak największą ilością zieleni. Służą temu m. in takie wydarzenia. Co więcej, - każdemu z  nas zależy przecież na estetyce najbliższego sąsiedztwa, jak i całej dzielnicy. Więcej zieleni to także czystsze powietrze, tak bardzo potrzebne w Warszawie.

Informacja prasowa
Sadzenie roślin na Ochocie

Urząd dzielnicy oczywiście popiera i wspiera podobne inicjatywy, i słusznie, bo przecież warto. W związku z tym przygotowano dla mieszkańców propozycję. Otóż, jeżeli mieszkańcy Ochoty będą chcieli zorganizować podobną akcję nasadzeń powinni do końca maja przyszłego roku składać zapotrzebowanie do Urzędu Dzielnicy Ochota odnośnie roślinności, którą chcieliby zasadzić wokół własnych posesji, na podwórkach. Ważne jest, żeby akcje nowych nasadzeń miały przemyślany i zorganizowany charakter, dlatego istotne powinno się  okazać wsparcie urzędu.

Temat był poruszany podczas niedawnego spotkania z zarządcami ochockich nieruchomości.(Spotkanie z zarządcami nieruchomości)

- Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania  potrzeb zakresie zakupu ziemi i roślinności pod nasadzenia, co będzie sfinansowane przez urząd dzielnicy. Zakupione rośliny mają być zasadzone przez mieszkańców w pobliżu bloku, w którym mieszkają. Niebawem przekażemy zarządcom wzór wniosku w tej sprawie. Składać wnioski będą mogły również niesformalizowane grupy mieszkańców. Będzie też możliwość przeprowadzenia nasadzeń na terenach nie będących własnością miasta. Oczywiście za zgodą właściciela trenów - powiedziała nam w rozmowie pani burmistrz Dorota Stegienka. 

Sama akcja nasadzeń będzie się odbywać jesienią, bo zdaniem znawców tematu to najlepszy czas sadzenia (ukorzeniania się roślin), a jej celem jest nie tylko poprawa estetyki wokół nieruchomości, ale również umacnianie sąsiedzkich więzi. I powiedzmy sobie bez ogródek, że walor sąsiedzkich spotkań jest nie mniej istotny niż estetyka okolicy. Chętni do takich akcji, z pewnością, się znajdą.

W całą akcję będzie też zaangażowany Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Ochota oraz wydział promocji urzędu.  W oparciu o zgłoszenia mieszkańców zostanie ogłoszony przetarg na dostawę roślin w okresie jesiennym.  

Gorąco zachęcamy do takich projektów. Razem sprawmy, aby nasza dzielnica była miejscem jeszcze bardziej zielonym i przyjaznym do życia.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda