mobile
REKLAMA

Skrzyżowanie Ostrobramskiej i Poligonowej do przebudowy. Potrzeba zgody Rady Warszawy na dodatkowe środki

Mieszkańcy ulic i Ostrobramskiej i Poligonowej mają dość kładki na skrzyżowaniu ul. Ostrobramskiej i Poligonowej. Liczą na nową organizację ruchu pieszego w tej okolicy. Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w przetargu na przebudowę skrzyżowania. Są chętni podjąć się realizacji tej inwestycji, jednak aby było to możliwe potrzeba jest dodatkowych środków z miejskiego budżetu. Jest już specjalny wniosek skierowany do Rady Warszawy w tej sprawie

 

NKK
Skrzyżowanie Ostrobramskiej i Poligonowej do przebudowy. Potrzeba zgody Rady Warszawy na dodatkowe środki

Mieszkańcy okolic ul. Ostrobramskiej i Poligonowej od dawna sygnalizowali, że kładka, która znajduje się w tym miejscu jest trudna do sforsowania, a windy, które się przy niej znajdują często są popsute. Na spotkaniach z prezydentem Rafałem Trzaskowskim padały pytania o wprowadzenie innych rozwiązań dotyczących ruchu pieszego w tej okolicy.

Zarząd Dróg Miejskich w maju br. ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania. Drogowcy chcą, aby na skrzyżowaniu powstało przejście naziemne.

Nowe przejście naziemne

- Projekt przewiduje wybudowanie nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej, Poligonowej i Grenadierów. W zachodniej części skrzyżowania, przez ulicę Ostrobramską wytyczone zostanie nowe przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym.  Dla komfortu użytkowników wyremontujemy zniszczone chodniki wzdłuż Ostrobramskiej. Wyspy dzielące ul. Ostrobramską i ul. Poligonową zostaną poszerzone do 2,5m. Nowy przejazd rowerowy powstanie również przy skrzyżowaniu z ulicą Grenadierów. Dodatkowo stworzymy tam drogę rowerową od ulicy Białowieskiej – przekazał Zarząd Dróg miejskich.

Są chętni na budowę przejścia naziemnego

W przetargu wpłynęło pięć ofert - Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty (3 009 497,01 zł), ROKOM (2984 287,16 zł), WOD-KAN-BRUK (2 762 345,75 zł), Traffic Polska (2 517 082,65) oraz AN PROJEKT (2 679 248,80 zł). Oferty muszą zostać teraz przeanalizowane pod kątem formalnym.

Potrzebne dodatkowe środki

Opracowanie projektu oraz chętni na jego realizację to połowa sukcesu. Aby nowe przejście mogło powstać potrzebne są dodatkowe środki z budżetu miasta na ten cel.

- Złożyliśmy wniosek do Rady m.st. Warszawy o przyznanie dodatkowych środków na tę inwestycję. Jeżeli otrzymamy finansowanie i postępowanie uda się rozstrzygnąć, to wykonawca będzie miał 120 dni na realizację prac od momentu podpisania umowy – podkreśla ZDM.

 

fot. ZDM

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda