mobile
REKLAMA

Sportowcy z zespołem Downa wyróżnieni przez m.st. Warszawa

Grupa kilkunastu sportowców spotkała się z wiceprezydentką m.st. Warszawy Renatą Kaznowską po tym, jak z Otwartych Mistrzostw Europy dla osób z zespołem Downa wróciła z kilkunastoma medalami.

Informacja prasowa
TAGI Sport
Sportowcy z zespołem Downa wyróżnieni przez m.st. Warszawa

Wielkie brawa! Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu oraz sportowej postawy, która zaowocowała takimi wynikami. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie również ciężka praca trenerów i rodziców naszych reprezentantów. Bardzo dziękuję. Życzę dalszych sukcesów i trzymam mocno kciuki – powiedziała w trakcie spotkania ze sportowcami Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

12 zawodników, którzy reprezentowali m.st. Warszawa i Polskę podczas Otwartych Mistrzostw Europy dla osób z zespołem Downa we włoskiej miejscowości Ferrara przywiozło do Warszawy z medalami zdobytymi w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, rzut oszczepem, pływanie, judo, pływanie synchroniczne, co przełożyło się na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Warszawscy zawodnicy, biorący udział w Mistrzostwach, zachwycili sportową i waleczną postawą, a doskonałe przygotowanie do zawodów to efekt ciężkiej pracy ich samych i ich trenerów.

Otwarte Mistrzostwa Europy dla osób z zespołem Downa to multidyscyplinarne wydarzenie organizowane przez organizację wspierającą wyczynowe uprawianie sportu wśród osób z zespołem Downa – Sports Union For Athletes With Down Syndrome. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 zawodników z 17 krajów. Polskę reprezentowała 28-osobowa drużyna, w tym 12 zawodników z Warszawy.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda