mobile
REKLAMA

Śródmieście świeci jaśniej dzięki LEDowym lampom

Warszawa stawia na ekologiczne i oszczędne oświetlenie. W Śródmieściu wymieniono już kilka tysięcy starych lamp na nowoczesne, LEDowe oprawy. Dzięki temu ulice, podwórka i parki są lepiej oświetlone i przyjazne dla mieszkańców

Jakub Bielawski
Śródmieście świeci jaśniej dzięki LEDowym lampom

LEDy rozświetlają Śródmieście

W całej Warszawie trwa intensywna wymiana tysięcy opraw oświetleniowych prowadzona przez Zarząd Dróg Miejskich. Już teraz udało się zmodernizować ponad 43 tysiące opraw, co w skali roku pozwoli zredukować niemal 22 000 ton emisji CO2. To tak, jakby posadzić każdego roku ponad 3 mln drzew!

Jednym z miejsc, gdzie widać różnicę, jest chodnik pomiędzy ulicą Litewską a ulicą Szucha. To popularne przejście dla pieszych, które wcześniej było zacienione i ponure. W tym roku zamontowano tam nowe lampy, które rozjaśniły tę część osiedla.

- Naszymi działaniami wchodzimy głębiej w tkankę miasta, uzupełniając wymianę oświetlenia na ulicach o tę najbliższą mieszkańcom. Energooszczędne lampy rozświetlają podwórka, alejki, place zabaw, boiska czy siłownie plenerowe – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

To tylko jeden z wielu przykładów inwestycji w oświetlenie w ścisłym centrum miasta. W ciągu ostatnich pięciu lat Dzielnica Śródmieście doposażyła lub zmodernizowała niemal 250 punktów świetlnych na swoim terenie. Nowe lampy znalazły się m.in. na podwórkach przy ul. Idźkowskiego, ul. Karmelickiej, ul. Złotej, ul. Polnej czy ul. Rozbrat. Oświetlono także alejki parkowe przy ul. Bednarskiej czy boiska przy ul. Lewartowskiego i Emilii Plater.

Wymiana oświetlenia to nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii i ekonomii. Nowe lampy LEDowe zużywają znacznie mniej energii niż stare żarówki i mają dłuższą żywotność. Dzięki temu miasto oszczędza pieniądze i dba o środowisko.

fot.UD Śródmieście

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda