mobile

Stypendia artystyczne przyznane!

51 projektów stypendialnych otrzyma finansowe wsparcie od miasta. Warszawa przeznaczyła na ten cel prawie dwa miliony złotych. Lista stypendystów i stypendystek, którym przyznano stypendium na 2022 została właśnie opublikowana.  

Informacja prasowa
Stypendia artystyczne przyznane!

Już po raz drugi stypendia artystyczne m.st. Warszawy przyznawane są w czasie pandemii. I tym razem zgłoszeń było bardzo dużo – aplikowało ponad pół tysiąca osób, zarówno debiutujących, jak i z dorobkiem artystycznym.  

- Dzięki stypendiom spełniają się marzenia, podkreślają to wszystkie osoby, które do tej pory mogły zrealizować swoje artystyczne pomysły dzięki wsparciu Warszawy. Cieszę się, że kolejny już raz możemy pomóc artystkom i artystom, zarówno debiutującym jak i tym z dorobkiem, w spełnieniu ich marzeń. Czas pandemii jest dla nich wyjątkowo trudny, więc taki finansowy zastrzyk na pewno ułatwi artystyczne działania, a Warszawie przybędą kolejne ciekawe projekty artystyczne - mówi wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. 

 Spośród wszystkich złożonych wniosków 506 spełniło wymogi formalne i przeszło do dalszej oceny. Ostatecznie wybranych zostało 51 projektów, w tym siedem zaproponowanych przez debiutantów. Pełna lista stypendystek i stypendystów jest dostępna na stronie. 

 Warszawa przyznaje stypendia artystyczne osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad stołecznymi zabytkami. Finansowe wsparcie można uzyskać na realizowanie projektów w 8 dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Co roku zachęcamy do zgłaszania się najbardziej obiecujących i oryginalnych twórców i twórczyń, którzy chcą zrealizować swoje pomysły artystyczne. Stypendium jest szczególnie ważnym wsparciem dla osób, które nie reprezentują żadnej instytucji ani organizacji pozarządowej.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda