mobile
REKLAMA

Sukces bielańskich karateków na Mistrzostwach Europy

Trzy złote medale i jeden brązowy zdobyli juniorzy Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate podczas Mistrzostw Europy w Rumunii. – To historyczny sukces naszego klubu w kategoriach juniorskich – komentuje trener Mariusz Mazur.

Informacja prasowa
TAGI karate
Sukces bielańskich karateków na Mistrzostwach Europy

Zawody w rumuńskiej Ordei odbyły się w połowie listopada. Wzięło w nich udział 444 zawodników z 22 krajów. Polskę reprezentowało 67 zawodników, w tym czterech z bielańskiego klubu. Każdy z reprezentantów BKKK odniósł sukces.

Pierwszego dnia zawodów złoty medal zdobył Kamil Wróblewski, który został Mistrzem Europy U16 w kategorii +75 kg. Miejsce na podium zapewniło mu pokonanie kolejno zawodników: Ostapa Palii z Ukrainy, następnie reprezentanta Litwy Dovydasa Bielinskasa. W finałowej walce starł się z Aronasem Valasinasem, również reprezentantem Litwy. Drugi medal, brązowy za trzecie miejsce U16 w kategorii -65 kg zdobył Maciej Sitnik. W pierwszej walce pokonał Yehora Naumenko z Ukrainy, a następnie reprezentanta Rumunii Laurentiu Cipciri. Miejsce trzecie zajął po walce z Danielem Goncarovem, reprezentantem Litwy.

Kolejne medal trafiły do bielańskiego klubu drugiego dnia zawodów. Mateusz Dyniewicz zdobył złoto U18 w kategorii 60 kg, pokonując na macie reprezentanta Ukrainy Mykhailo Naumchika oraz reprezentanta Węgier Dominika Jerko. W walce finałowej zmierzył się z gruzińskim zawodnikiem Garikiem Aslanyanem. Sukces odniosła również Róża Stańko, która wywalczyła medal U20 w kategorii 65 kg. W jej przypadku rywalkami były kolejno: Halyna Tkhorovska z Ukrainy, Ugne Pelikyte z Litwy, a w walce finałowej rodaczka Martyna Wlazłowska.

Fot. UD Bielany/WKKK

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda