mobile
REKLAMA

Święto siatkówki młodzieżowej na Woli

Za nami niezwykle popularny warszawski turniej minisiatkówki. W dwóch halach przez trzy dni zespoły trójek i czwórek chłopców walczyły o wygraną w 37. edycji Międzynarodowego Turnieju Mini Wola Cup 2023.

Marcin Kalicki
Święto siatkówki młodzieżowej na Woli

Bardzo mocno obsadzone zawody trójek wygrali gospodarze – siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa. O zwycięstwo nie było jednak łatwo. W turnieju wzięło bowiem udział dziewięć zespołów, które w poprzednim sezonie wystąpiły w wielkim finale Mistrzostw Polski Kinder Joy of moving. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 388 przy ul. Deotymy poza drużynami MOS-u wystąpiły m.in. UKS Plas Warszawa, UKS Iskra Warszawa, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, KS Wifama Łódź, UKS Serbinów Biała Podlaska, GKS Volley Radziejowice czy UKS 10 Sieradz. Ostatecznie na najlepiej zaprezentowali się młodzi zawodnicy z Woli i to oni sięgnęli po złote medale.

Każde zwycięstwo w turnieju ale i porażka są ważnymi czynnikami ich siatkarskiego rozwoju. Wierzę w tych chłopaków, że swoją determinacją, wolą walki i ciężka pracą na treningach są w stanie osiągać wspaniałe wyniki jak dzisiaj. Kolejne wyzwania przed nami. Najważniejsze, że cały zespół zwiększa swój siatkarski poziom, co przekłada się na lepsze umiejętności oraz wyniki w turniejach. Dziękuję dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 388 w Warszawie i MOS Wola Warszawa oraz rodzicom za pomoc w organizacji turnieju, dziękuję zawodnikom i zawodniczkom MOS Wola, którzy sędziowali w turnieju – powiedział Łukasz Drzewiecki, trener wolskiego klubu.  

Najlepsza piątka zawodów w kategorii trójek:

1. UMKS MOS Wola Warszawa

2. KS Wifama Łódź

3. UKS Set Starogard Gdański

4. AZS II Olsztyn

5. UKS Piast I Krotoszyn

W hali „Koło” OSiR Wola rywalizowali młodzi adepci siatkówki w kategorii czwórek. Szesnaście drużyn stworzyło niesamowite widowisko, które zapamiętają na długo. Po trzech dniach rywalizacji wyłoniono zwycięzców. W wielkim finale pierwsza drużyna BKS Chemika Bydgoszcz pokonała austriacki HotVolleys Wiedeń, zaś w meczu o trzecie miejsce TSC Berlin okazał się lepszy od drugiej drużyny z Bydgoszczy. Szóste miejsce w zawodach zajęła drużyna MKS MDK Warszawa, a dziewiąte pierwsza drużyna UMKS MOS Wola Warszawa. Na jedenastym miejscu uplasowała się ekipa Wolskiej Siatkówki, dwunastą lokatę zajęli ostatecznie siatkarze UMKS MOS Wola III Warszawa, a trzynastą druga drużyna wolskiego klubu.

Najlepsza piątka zawodów w kategorii czwórek:

1. BKS Chemik I Bydgoszcz

2. HotVolleys Wiedeń

3. TSC I Berlin

4. BKS Chemik II Bydgoszcz

5. PSP 19 Kędzierzyn-Koźle

Zakończyła się tym samym 37. Międzynarodowy Turniej Wola Cup 2023.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda