mobile
REKLAMA

Tego dnia wiele osób pojedzie bezpłatnie koleją

Już niedługo bilety na przejazd Kolejami Mazowieckimi, a także PKP Intercity będą darmowe. Oferta przygotowana przez przewoźników skierowana jest do konkretnej grupy osób i będzie obowiązywała przez jeden dzień. Jakie warunki trzeba spełnić, aby pojechać pociągiem za darmo?

 

Redakcja
Tego dnia wiele osób pojedzie bezpłatnie koleją

- Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Koleje Mazowieckie przygotowały specjalną ofertę dla najmłodszych pasażerów. 1 czerwca dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia będą mogły bezpłatnie podróżować pociągami KM – przekazał w swoim komunikacie przewoźnik.

Podobną ofertę przygotowało PKP Intercity. - W sobotę 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity po całej Polsce za darmo – czytamy na stronie przewoźnika.

Trzeba pamiętać, że dzieci i młodzież muszą mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka. Może to być legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport, akt urodzenia czy książeczka zdrowia dziecka.

W przypadku oferty Kolei Mazowieckich również dorośli będą mogli skorzystać z promocji. Rodzice bądź opiekunowie podróżujący z dzieckiem poniżej 16. roku życia mają możliwość skorzystania z ulgi 35 proc. przy zakupie biletu jednorazowego.

W przypadku oferty Intercity dotyczy ona podróży w klasie 2. - Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP, na które bilet można pobrać jedynie w kasie) – wyjaśnia przewoźnik.

Przewidziano również ulgi dla dorosłych podróżujących z dziećmi. - Rodzice, dziadkowie czy opiekunowie, którzy planują 1 czerwca podróże koleją mogą skorzystać z promocji skierowanych do rodzin i grup. Jedną z nich jest oferta Taniej z Bliskimi uprawniająca do 30 proc. zniżki dla grupy 2 do 6 osób, obejmująca przejazdy pociągami kategorii TLK lub IC.

 

fot. Koleje Mazowieckie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda