mobile
REKLAMA

Trwa budowa parku kieszonkowego na Bemowie

Trwa budowa parku kieszonkowego w południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej. Na nowym skwerze pojawią się ławki, drzewa i ogrody deszczowe. Projekt został zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Informacja prasowa
Trwa budowa parku kieszonkowego na Bemowie

Wśród zadań zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego dominują drobne, ale ważne inwestycje. Polegają one na usprawnieniu infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, a także na wzbogaceniu przestrzeni publicznej zielenią. Do tej pory zrealizowaliśmy 250 takich projektów i jesteśmy w trakcie wykonywania kolejnych. Jednym z nich jest właśnie budowa parku kieszonkowego na Bemowie.

W południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej urządzony zostanie niewielkich rozmiarów skwer. Zastąpi niezbyt estetyczny plac, wykorzystywany dziś głównie do parkowania aut dostawczych. Będzie to właśnie tzw. park kieszonkowy z 7 ławkami i 18 drzewami. Dodatkowo 6 drzew zostanie posadzonych nieopodal między torowiskiem a wschodnią jezdnią ul. Powstańców Śląskich. Całość domknie utworzenie trzech ogrodów deszczowych w pasie dzielącym jezdnie ul. Wrocławskiej.

Wykonawca rozebrał już betonową nawierzchnię placu oraz usunął dotychczasową, niezbyt elegancką infrastrukturę w postaci donic i ławek. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie podłoża pod przyszłe nasadzenia.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w październiku.

fot.zdm.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda