Tydzień Kin Studyjnych
Przedpremierowe pokazy filmów, wykłady, wystawy, spotkania i wycieczki – przez siedem dni, w dziesięciu warszawskich kinach studyjnych. W kalendarzu kulturalnym stolicy pojawia się nowe wydarzenie dla wszystkich kochających kina z tradycjami.
Pierwsza edycja Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych potrwa od 1 do 7 października w dziesięciu stołecznych kinach: Amondo, Atlantic, Elektronik, Kinoteka, Kultura, Muranów, Luna, Stacja Falenica, U-Jazdowski, Wisła. W każdym z nich przygotowano ciekawe wydarzenia związane z historią samych kin, dzielnic, jak i miasta. Będzie można obejrzeć unikatowe filmy fabularne i dokumentalne.
Wiele z pokazów przedpremierowych to okazja do spotkań z twórcami filmowymi i specjalistami branży kinematograficznej, którzy opowiedzą o kulisach swojej pracy. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych finansuje miasto stołeczne Warszawa, a głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Otwarcie wydarzenia odbędzie się w piątek, 1 października, w kinie Atlantic. W programie m.in. prezentacja materiałów archiwalnych dotyczących kina i wernisaż wystawy PRZEKRÓJ KINO!: ATLANTIC, która będzie prezentowana do 7 października. W wieczór otwarcia pokazany zostanie francuski film „Wyspa Bergmana”. Pełny program Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych można znaleźć na FB oraz na stronach kin uczestniczących w wydarzeniu.
Fot. mat. pras.















![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj z nami Światowy Dzień Książki i wygraj książkową niespodziankę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/a1fbe74e785d649c7951ebdf1f63382a0b2f4bc1.jpeg)
![[KONKURS] Świętuj z nami Światowy Dzień Książki i wygraj książkową niespodziankę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/23cd0e987135141bbd4fe12fbfa88745421790ac.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)















