mobile

Ursynów stawia na kulturę

Dzielnica pozyskała ponad 18 mln zł w latach 2016-2018 na budowę domu kultury na wysokim Ursynowie. Obecnie w prawie 150 tysięcznej dzielnicy nie ma tego typu miejskiej placówki.

Ursynów stawia na kulturę

Ursynów ma świetne zaplecze sportowe, hale, baseny, boiska, ale brakuje tu sal, w których można byłoby organizować wydarzenia kulturalne. Już wkrótce się to zmieni. Budowa ma ruszyć latem przyszłego roku.

- To ogromny sukces, że obecnemu Zarządowi udało się w końcu, po latach bezskutecznych starań innych ekip samorządowych, znaleźć pieniądze na budowę placówki kulturalnej, bardzo potrzebnej ursynowskiej społeczności. Niektórym trudno uwierzyć, że tak nowoczesna dzielnica, której siłą są wykształceni mieszkańcy stawiający nam wysoką poprzeczkę, co do organizowanych wydarzeń kulturalnych, boryka się z problemem braku miejskiego domu kultury – mówi Robert Kempa burmistrz Ursynowa.

Wypełniając obietnicę złożoną na początku kadencji Zarząd prowadził rozmowy mające na celu pozyskanie pieniędzy i dziś możemy poinformować, że z budżetu miasta otrzymamy dodatkowo ponad 18 mln zł na lata 2016-2018 na ursynowską placówkę kultury. W efekcie przeprowadzonej w tym roku na zlecenie dzielnicy optymalizacji kosztów budowy Centrum Kultury Ursynów wiemy, że koszty budowy powinny zamknąć się w kwocie 25 mln zł. Brakujące środki znajdziemy w naszym budżecie na lata 2017-2018 oraz z oszczędności na przetargach ogłaszanych w pierwszej połowie 2016 roku, tak, aby latem wyłonić wykonawcę i rozpocząć budowę.  Centrum Kultury Ursynów powinno być gotowe w 2018 r.

Urząd posiada dokumentację projektową oraz pozwolenie na budowę obiektu. W Centrum Kultury Ursynów przy ul. I. Gandhi, będzie można organizować widowiska artystyczne, koncerty, spektakle. Jednocześnie będą odbywać się w nim zajęcia dydaktyczne, rozwijające zainteresowania kulturalne, naukowe, manualne i ruchowe mieszkańców.

Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na 2 i 3 piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa to 3 421,58 m². Przed budynkiem zostanie wybudowany parking na 107 miejsc postojowych.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda