mobile
REKLAMA

Warsaw Booster – rekrutacja dla firm przyszłości

Miesiąc mają warszawskie startupy na zgłoszenie do X edycji programu Warsaw Booster. Miasto pomoże 45 firmom w przyspieszeniu ich rozwoju. A na koniec roku jury nagrodzi trójkę zwycięzców nagrodami o łącznej wartości blisko 90 tys. zł

Informacja prasowa
Warsaw Booster – rekrutacja dla firm przyszłości

Warsaw Booster to jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej cykliczny miejski program akceleracyjny. Startupy, które chcą wziąć udział w X edycji programu, mogą już zgłaszać się za pośrednictwem strony www.warsawbooster23.pl . Rekrutacja trwa do 18 czerwca.

Ponad 20 tygodni wsparcia mentorów

Warsaw Booster to program, który wspiera rozwój firm technologicznych działających w Warszawie nie dłużej niż 3 lata. Ratusz zaprasza przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, których projekty mogą poprawić jakość życia w stolicy.

Uczestnicy i uczestniczki programu przez ponad 20 tygodni będą mogli doskonalić swoje kompetencje biznesowe biorąc udział w indywidualnych i dopasowanych do ich potrzeb warsztatach, wykładach i indywidualnych spotkaniach. Otrzymają wsparcie mentorów z ponad 50 polskich firm, międzynarodowych korporacji, organizacji społecznych. Będą też mogli współpracować bezpośrednio z przedstawicielami biur, jednostek i spółek miasta.

- Warszawa w ostatnim rankingu Boston Consulting Group, międzynarodowej uznanej firmy doradczej, znalazła się z czołówce najlepszych miast do życia na świecie. Aby utrzymać wysoki poziom atrakcyjności stolicy chcemy wdrażać nowatorskie projekty, które pozwolą nam skutecznie mierzyć się z szeregiem wyzwań. Budowa zrównoważonego miasta, walka z zanieczyszczeniem środowiska czy adaptacja do zmian klimatu to tylko niektóre z obszarów wymagających naszej interwencji. W ramach Warsaw Booster wspólnie z jednostkami i spółkami miejskimi poszukujemy rozwiązań, które mogą poprawić jakość życia warszawianek i warszawiaków mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym ratuszu.

Kwalifikacje i nagrody

Do pierwszej tury tegorocznej edycji programu zostanie zakwalifikowanych 45 najlepszych projektów, które jury wyselekcjonuje spośród nadesłanych zgłoszeń.

Na koniec jury wybierze najciekawszą trójkę. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe:

- za I miejsce – 45 tys. zł,

- za II miejsce – 30 tys. zł,

- za III miejsce 12,5 tys. zł.

Jakich rozwiązań szuka miasto

- To dla Warsaw Boostera będzie wyjątkowy rok. Nie tylko jubileuszowy, ale także rok pod znakiem rewolucji sztucznej inteligencji. Warszawa od lat przygotowana jest na pracę ze startupowcami, którzy mają największe szanse na wykorzystanie technologii cyfrowych w służbie nowoczesnych zrównoważonych metropolii i ich mieszkańców – mówi Paulina Brym-Ciuba, prezeska Fundacji Startup Hub Poland (SHP).

Warszawa w programie Warsaw Booster poszukuje rozwiązań, które wspierać będą zrównoważony rozwoju, zwłaszcza w obszarach:  

 • transport i infrastruktura komunikacyjna,
 • jakość życia, w tym planowanie przestrzenne miasta,
 • ochrona środowiska, redukcja zanieczyszczeń i zrównoważona energia,
 • usługi publiczne.

Zgłaszane do programu projekty powinny wykorzystywać nowoczesne technologie:

 • sztuczną inteligencję (AI),
 • internet rzeczy (IoT),
 • analizę wielkich zbiorów danych (big data),
 • przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej (cloud computing),
 • uczenie maszynowe (machine learning),
 • wirtualną rzeczywistość (VR),
 • rozszerzoną rzeczywistość (AR).

- Program Warsaw Booster jest niezwykle cenny dla uczestników ze względu na partnerów oraz bogactwo wiedzy, doświadczenia i kontaktów, które oferuje. Eksperci i specjaliści z różnych dziedzin współpracują z uczestnikami od samego początku akceleracji, ponieważ wiedzą, że biznes to przede wszystkim ludzie, a technologie to tylko narzędzia. Osoby z biznesu, NGO i administracji, które skupiają się wokół programu, stanowią niepowtarzalną wartość, niezbędną do rozwoju młodych firm – mówi Marcin Czyża, prezes Koalicji na rzecz Polskich Innowacji (KPI).

- Zdecydowaną siłą Warsaw Boostera jest możliwość nawiązania współpracy z miastem. Co roku organizujemy warsztaty z przedstawicielami różnych biur stołecznego ratusza i spółek miejskich, podczas których aktualizujemy listę wyzwań Warszawy, na które mogą odpowiadać technologie rozwijane przez zaproszone do programu startupy – powiedział dr Jan Kaczmarek, prezes Fundacji MOST.

Ubiegłoroczni zwycięzcy

W konkursie Warsaw Booster 2022 pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 45 000 zł dostał startup MEDIPRINTIC za usprawnienie sposobów leczenia urazów przedramienia. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymał zespół HYDRATICO za rozwiązanie, które oferuje szybkie, modułowe, neutralne pod względem CO2 stacje uzdatniania wody. Trzecie miejsce zajął startup Alko Prevent, który opracował system zdalnego monitorowania abstynencji alkoholowej oraz narkotycznej wykorzystujący sztuczną inteligencję. Odebrał też nagrodę w wysokości 12 500 zł.

Nagroda publicznościmiejsce w co-worku w Centrum Przedsiębiorczości Smolna – przypadła startupowi Plan Be Eco, który opracował narzędzie dla firm do liczenia i raportowania śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw.

Program, na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy, realizuje konsorcjum trzech fundacji: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST).

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda