mobile
REKLAMA

Warszawiacy projektują miejskie skwery

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzeni miejskiej w okolicy dwóch stacji metra: Świętokrzyska oraz Metro Ratusz Arsenał. Każdy mieszkaniec miasta może mieć wpływ na ostateczny kształt skwerów, jakie wkrótce powstaną w Warszawie.

 

TAGI
Warszawiacy projektują miejskie skwery

Już 19 i 20 kwietnia odbędą się otwarte spotkania konsultacyjne. O skwerze przy ul. Świętokrzyskiej rozmawiać będzie można 19 kwietnia od godziny 18:00 w kawiarni Kubek i Ołówek przy ul. Kredytowej 8. Dyskusja dotycząca skweru przy stacji Ratusz Arsenał odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 w księgarni Radio i Telewizja przy Andersa 29.

Mam nadzieję, że uda nam się wypracować takie założenia, które będą spełniały oczekiwania zarówno mieszkańców całej dzielnicy i innych części Warszawy, jak i sąsiadów obu przestrzeni - mówi Mirosław Pawłowski, Koordynator BP w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Autorzy projektów dążą do tego, aby powstały miejsca przyjazne wszystkim pokoleniom, pozytywnie zaskakujące swoich gości programem atrakcji i jakością wykonania. Naszą ambicją jest stworzenie przestrzeni, w których będzie można spędzić czas aktywnie lub wygodnie obserwować nietypowe miejskie aktywności. - mówi Grzegorz Gądek, autor jednego z dwóch realizowanych projektów.

Aktualnie trwa proces badawczo - konsultacyjny, którego celem jest zaangażowanie jak największego grona parterów - od mieszkańców w każdym wieku przez sportowców miejskich i pracowników okolicznych firm - do stworzenia wytycznych dla późniejszych wykonawców inwestycji. Nad przebiegiem badań i konsultacji czuwa zespół badawczy z Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, to innowacyjna jednostka działająca w obszarze badań społecznych. Całe badanie i proces jest dla nas wszystkich fantastyczną okazją do wykorzystania zasobów i talentów ukrytych na Uniwersytecie na rzecz najbliższej okolicy i lokalnych działań. Co ważne, w cały proces ma też walor edukacyjny, bo zaangażowani w jego realizacje są niego studenci, którzy przy tej okazji pogłębiają swój warsztat badawczy - mówi Aleksandra Gołdys współtwórczyni CWS UW.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda