mobile

Warszawska Akademia Siatkówki, czyli bezpłatne treningi dla mieszkańców

Bezpłatne zajęcia z gry w siatkówkę dla wszystkich chętnych mieszkańców stolicy oraz zakup sprzętu do treningów tej dyscypliny sportowej proponuje mieszkanka stolicy w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Marcin Kalicki
Warszawska Akademia Siatkówki, czyli bezpłatne treningi dla mieszkańców

Co dokładnie zostałoby zrealizowane w ramach tego pomysłu? „Projekt polega na organizacji bezpłatnych zajęć siatkówki dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w sposób ogólnodostępny, także dla osób niepełnosprawnych. Grupy nie będą większe niż 20 osób, a o zakwalifikowaniu na zajęcia decydować będzie kolejność zgłoszeń u organizatora. O wyborze grupy docelowej w danej placówce zadecyduje organizator zajęć biorąc pod uwagę lokalne zapotrzebowanie oraz możliwości organizacyjne. Zajęcia realizowane będą przez okres sześciu miesięcy (w przypadku boisk do siatkówki plażowej miesiące letnie). O liczbie zajęć w tygodniu decyduje organizator, sugerowane 2 x 1,5 godz./tyg. Każdy z ośrodków sportu otrzyma kwotę 20 000 zł na organizację zajęć oraz zakup niezbędnego sprzętu. Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców stolicy, pomoc w rozwijaniu ich pasji oraz poprawa umiejętności w zakresie gry w piłkę siatkową” – czytamy w opisie projektu.

Zgodnie z pomysłem mają zostać zakupione m.in.: siatki, piłki do siatkówki, trenażery, rollery, numeratory, wózki na piłki, taśmy. Jeżeli projekt zostanie wybrany do realizacji zajęcia będą realizowane przez Ośrodki Sportu i Rekreacji w dzielnicach: Bemowo, Mokotów, Ochota, Praga-Północ, Praga-Południe, Śródmieście, Targówek, Włochy, Wola oraz Parku Kultury w Powsinie i SCS Aktywna Warszawa.

– Zapraszam do głosowania wszystkich mieszkańców stolicy na projekt ogólnomiejski nr 24 Warszawska Akademia Siatkówki, zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie. Teraz to mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Wierzę, że w kraju mistrzów świata i najlepszych kibiców na świecie, nie mało jest ludzi którzy uważają, że siatkówka jest naszym sportem narodowym i warto także w taki sposób ją promować oraz zachęcać warszawiaków do aktywności. Ponieważ z projektu będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec, zarówno ten, który gra amatorsko jak i trenuje w klubie, to jestem przekonana, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać wymaganą liczbę głosów – przekonuje Dorota Papuda, autorka pomysłu.

Zachęcamy do głosowania: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda