mobile

Warszawski Szpital dla Dzieci zakończył remont

Warszawski Szpital dla Dzieci oddaje do użytku nowoczesną salę intensywnego nadzoru medycznego z trzema stanowiskami, a także zmodernizowane, komfortowe sale dla chorych.

Informacja prasowa
Warszawski Szpital dla Dzieci zakończył remont

- Jestem tu nie po raz pierwszy jako warszawiak i dokładnie wiem, jak ten szpital wyglądał kilka lat temu. Te fantastycznie odremontowane wnętrza podkreślają priorytet dla nas wszystkich, czyli założenia programu „Warszawa dla najmłodszych”, według którego inwestujemy w infrastrukturę miejskich placówek zdrowia – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy podczas wizyty w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. - Inwestujemy zwłaszcza w szpitale ginekologiczno-położnicze, w których chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla najmłodszych warszawianek i warszawiaków.

Budynek „A” Warszawskiego Szpitala dla Dzieci został zbudowany u zbiegu ulic Kopernika, Świętokrzyskiej i Nowego Światu – w samym centrum Warszawy w 1875 roku i od początku pełnił funkcję szpitala dziecięcego.

Oddział Chirurgii i Ortopedii gotowy

W zmodernizowanym budynku mieści się Sekcja Intensywnego Nadzoru Medycznego z trzema stanowiskami w pełni monitorowanymi i wyposażonymi w sprzęt do opieki po zaawansowanych zabiegach chirurgicznych i ortopedycznych oraz dwupiętrowy Oddział Chirurgii i Ortopedii z 34 łóżkami. Koszty inwestycji, sięgające blisko 28 mln zł, pokryło miasto.

Wszystkie prace budowlane toczyły się bez przerywania działalności medycznej. Dodatkowe utrudnienie stanowił fakt, że budynek A jest wpisany do rejestru zabytków (jest to najstarszy budynek, w którym funkcjonuje miejski szpital).

W ramach robót budowlanych przebudowano pomieszczenia istniejących kondygnacji (piwnice, parter, I i II piętro), wymieniono instalacje, stolarkę okienną i drzwiową, wykonano prace glazurnicze, okładzinowe, posadzkowe, tynkarskie, malarskie, elewacyjne i dekarskie. Realizacja robót wymagała szczegółowych uzgodnień z konserwatorem zabytków, np. w zakresie elewacji wraz z zabytkowymi detalami architektonicznymi, posadzki parteru, klatki schodowej, stolarki okiennej, drzwi frontowych, belek drewnianych w absydzie, tak by zachować w niezmienionym stanie historyczne elementy aranżacji wnętrz.

W latach 2010 - 2018 z budżetu m.st. Warszawy dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przekazano blisko 82 mln zł.

Szpital w 2018 r. przyjął 54 451 pacjentów, udzielono 49 885 porad, miało miejsce 22 824 hospitalizacji.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda