mobile
REKLAMA

Warszawskie Badanie Ruchu zakończone

Rozpoczęte jeszcze w kwietniu Warszawskie Badanie Ruchu wreszcie się zakończyło. Ale na wyniki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 

 

TAGI
Warszawskie Badanie Ruchu zakończone

8 kwietnia, po raz pierwszy od dziesięciu lat przystąpiono do badania ankietowego wśród mieszkańców stolicy, mającego określić sposób ich podróżowania po Warszawie. Dodatkowo na zlecenie ratusza przystąpiono do pomiarów ruchu pojazdów oraz ustalenia liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej. Teraz trwa opracowywanie danych – wyniki badań mają być znane w listopadzie a w przyszłym roku gotowy ma być nowy model ruchu.


Ostatnie badania ruchu przeprowadzono w 2005 roku. Od tego czasu w Warszawie powstały nowe inwestycje, które z pewnością wpłynęły na kształtowanie się miasta (np. most Północny, zmiany w sieci tramwajowej czy druga linia metra). W związku z tym konieczne było ponowne wykonanie pomiarów.


Komputerowy model ruchu pozwoli na przygotowanie prognoz i analiz wykorzystywanych w różnego rodzaju opracowaniach, planach i projektach dotyczących rozwoju systemu komunikacyjnego. Dzięki temu będzie można określić czy zrealizowane inwestycje się sprawdziły i wpłynęły korzystnie na ruch drogowy. Model będzie również pomocny w ustaleniu najlepszych tras do poruszania się pojazdów, zbadania wpływu planowanych inwestycji na czas podróżowania, natężenie ruchu oraz liczbę potencjalnych pasażerów w komunikacji miejskiej. W przypadku remontów i zamknięcia dróg pozwoli także na opracowanie tras ewentualnych objazdów. W tym roku przygotowany zostanie również model ruchu rowerowego. które posłużą do stworzenia aktualnego modelu ruchu.


Warszawskie Badanie Ruchu 2015 wykonuje wybrane w przetargu konsorcjum, którego liderem jest instytut badawczy PBS, w skład którego wchodzą ponadto Politechniki Warszawska i Krakowska. Za WBR 2015 miasto zapłaci 1 806 870 zł.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda