mobile
REKLAMA

Wernisaż Grażyny Kostawskiej - już jutro!

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ AD-HOC zaprasza na wystawę malarstwa Grażyny Kostawskiej.

 

TAGI
Wernisaż Grażyny Kostawskiej - już jutro!

Wernisaż odbędzie się w dniu 9 maja o godz. 17.00. Wystawa czynna będzie do 7 czerwca 2015 r.

 

Grażyna Kostawska Artysta plastyk, pedagog. Uprawia malarstwo sztalugowe i ilustrację książkową. Na wystawie zaprezentuje najnowsze obrazy batalistyczne, cykl portretów „Kobiety świata” oraz pejzaże z cyklu „Maroko i trochę bliżej”.

Artystka jest uznaną ilustratorką wydawnictwa Amber. Od  2003r. maluje wielkoformatowe obrazy batalistyczne, nawiązujące do wydarzeń historycznych: „Oblężenie Częstochowy”, „Niedziela w Studziannej”.  W 2004 r. powstał cykl obrazów jej autorstwa „Wiara, Nadzieja, Ojczyzna”, który po wystawie w warszawskim Muzeum Niepodległości (2004) zagościł na dwa lata w Muzeum Domu Rodzinnym Tadeusza Kościuszki na Mereczowszczyźnie – na Białorusi.  Jeden z obrazów – „Kościuszko wśród ludu Warszawy” został ofiarowany do kolekcji Kardynała Józefa Glempa, jako dar Dzielnicy Ursus. W roku 2014 powstał kolejny cykl „Insurekcja”, prezentowany na wystawie indywidualnej w Muzeum Niepodległości w Warszawie i  w Krakowie – na Kopcu Kościuszki. Współpracuje z Polską Fundacją Kościuszkowską i należy do grona budowniczych pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Obraz „Matka Boża Siewna” znajduje się w zabytkowej kapliczce na Skoroszach.

Grażyna Kostawska została wyróżniona Przez Ministra Kultury i Sztuki Odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury. Artystka od 1988r. prowadzi pracownię plastyczną dla pasjonatów sztuk pięknych w Ośrodku Kultury „Arsus” w Warszawie. Organizuje cykliczne wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej „Ad-hoc” m.in: I-XI edycja Biennale Sztuki Ursusa, Warszawy i Regionu Mazowieckiego, I-IV Mazowiecki Festiwal Sztuki „Korzenie”.  Uprawia publicystykę kulturalną m.in. jako redaktor naczelna Miesięcznika Wokół Nas (2005-2010r.) oraz internetowego blogu  „Maluj z Kostawską” kostawska.blogspot.com

Zapraszamy!

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda