mobile
REKLAMA

Witajcie w naszej bajce! - na Targówku rusza projekt „Ja-Bajka”

Już od 21 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego będą mieli okazję rozwijać swoje talenty i pasje związane z teatrem poprzez udział w projekcie Fundacji Sztuka Ciała „Ja-Bajka – warsztaty artystyczne dla dzieci z Dzielnicy Targówek”, współfinansowanym przez m.st Warszawa, Dzielnicę Targówek.

TAGI
Witajcie w naszej bajce! - na Targówku rusza projekt „Ja-Bajka”

W ramach projektu, w szkole odbędzie się cykl sześciu 2-godzinnych spotkań warsztatowych, podczas których dzieci (grupa około 30 osób) zostaną zapoznane z technikami charakterystycznymi dla teatru pantomimy, teatru ruchu, sztuki performance, zbudują lalki teatralne z materiałów recyklingowych i nauczą się jak je animować. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez Fundację Sztuka Ciała od m.st. Warszawa, Dzielnicy Targówek udział w zajęciach jest bezpłatny.

Pod okiem doświadczonych instruktorek – aktorek pantomimy, uczniowie będą mieli okazję spróbować swych sił w rolach zarówno aktorów, reżyserów, scenografów jak i scenarzystów. Warsztaty zakończą się na początku grudnia przygotowanym przez dzieci spektaklem (w formie pokazu etiud teatralnych), podczas którego, przed publicznością, odegrają wymyślone przez siebie bajki, z wykorzystaniem poznanych na warsztatach technik oraz stworzonych lalek.

Warsztaty mają na celu zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa w kulturze, realizowania własnych pomysłów poprzez łączenie różnych środków teatralnych i plastycznych, eksperymentowania, doświadczania, uczenia się nowych umiejętności oraz rozwijania wrażliwości artystycznej. Przy okazji jest to także spora dawka świetnej, teatralnej zabawy w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Dodatkowo, poprzez specyfikę wybranej do projektu Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego w Warszawie, której uczniami są zarówno dzieci narodowości polskiej jak i dzieci uchodźców i migrantów mieszkających w pobliskim Ośrodku dla Cudzoziemców, praca warsztatowa przebiegać będzie w grupie wielokulturowej. Dzięki temu, oprócz okazji do rozwijania swoich pasji teatralnych i potencjału twórczego, dzieci zyskają możliwość szukania wspólnego, artystycznego języka, wymiany inspiracji, historii, doświadczeń oraz nawiązywania więzi z rówieśnikami pochodzącymi z różnych kultur oraz środowisk.

 

Warsztaty przeprowadzą: Joanna Płóciennik i Katarzyna Wróbel z Fundacji Sztuka Ciała.

Terminy warsztatów: od 21.X do 2.XII.2015r

Termin pokazu końcowego: 8.XII. 2015 godz 17.00 w Szkole Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego, ul. Mieszka I nr 7, Warszawa

Organizator: Fundacja Sztuka Ciała (www.sztukaciala.com)

Współpraca: Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Targówek

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda