mobile

Wodny park z ledową fontanną

Plac zabaw dla dzieci z urzadzeniami tryskającymi wodą i liczne atrakcje dla dorosłych, fontanna ledowa, a nawet toalety z prysznicem. To wszystko ma znaleźć się w Parku Wodnym i na powierzchni 200 m.kw. Inwestycja ma kosztować blisko million złotych. Otwarcie Parku Wodnego w 2018 roku.

redakcja
TAGI
Wodny park z ledową fontanną

W ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018 mieszkańcy Białołęki wybrali 2318 głosami projekt „Wodny plac zabaw dla Białołęki” autorstwa Dominiki Rybaczyk.

Wodne place zabaw to w Polsce nowość. W ciągu ostatnich lat powstało kilka takich miejsc. Cieszą się one niesłabnącą popularnością i stają się wizytówką budujących je miast . Warszawiacy nie mają wielu możliwości spędzania gorących dni nad wodą, a na Białołęce nie ma żadnego terenu, który oferowałby sposobność schłodzenia się. Szczególnie mogą to odczuć mieszkańcy bloków – tłumaczy pomysłodawczyni.

Wodny plac zabaw składać się będzie z płytkiej niecki oraz różnorodnych urządzeń tryskających wodą. Nawierzchnia niecki wykonana będzie z antypoślizgowego materiału, a urządzenia z solidnej stali, co gwarantuje długą żywotność instalacji. Tryskająca woda pochodząca z miejskiego wodociągu ma być filtrowana jak na basenie. Wszystkim sterować będzie komputer. Programowane będą godziny funkcjonowania placu i warunki pogodowe, w których ma być aktywny oraz zainstalowane w niektórych częściach urządzeń kolorowe oświetlenie LEDowe. Po zmroku bowiem plac zabaw ma stać się kolorową fontanną. Projekt przewiduje również ławki, toaletę i przebieralnie.

Wodny park zabaw zlokalizowany ma być u zbiegu ulic Modlińskiej i Klasyków we wschodniej części Parku Henrykowskiego wzdłuż ogrodzenia od strony dawnej fabryki „Pollena”.

Taka inwestycja stanie się z pewnością wizytówką naszej dzielnicy i stanowić będzie atrakcyjną alternatywę rodzinnego spędzania czasu – czytamy w uzasadnieniu do projektu. I trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, że będzie to również pierwszy tego typu obiekt w Warszawie.

 

Anna Tomasik

Foto: materiały prasowe

 


 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda