mobile
REKLAMA

Wydarzenie Historyczne Roku: ostatnie dni na zgłaszanie projektów

Jeszcze tylko do niedzieli 12 kwietnia 2015 r. można przesyłać zgłoszenia w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"! Celem Plebiscytu organizowanego przez Muzeum Historii Polski jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. 

TAGI
Wydarzenie Historyczne Roku: ostatnie dni na zgłaszanie projektów

Do tegorocznej edycji została wprowadzona ważna zmiana, dzięki której można będzie głosować w trzech kategoriach:

- WYDARZENIE – tj. festiwale, imprezy plenerowe, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice upamiętniające), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne, etc.

- WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum, etc.

- EDUKACJA i MULTIMEDIA – tj. projekty edukacyjne (np. warsztaty, lekcje muzealne, gry edukacyjne, etc.), publikacje, komiksy, e-wydarzenia/multimedia (np. film, audiobook), strony www, aplikacje mobilne, etc.

 

Plebiscyt składa się z dwóch etapów. W I etapie osoby prywatne i instytucje mają prawo do zgłoszenia maksymalnie dwóch wydarzeń (do 12 kwietnia). Swoje projekty można zgłaszać za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.whr.muzhp.pl. Do propozycji należy dołączyć informacje związane z wydarzeniem, tj. opis wraz z materiałami ikonograficznymi lub/i multimedialnymi. Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem Plebiscytu.


Następnie jury, złożone z przedstawicieli organizatorów oraz ludzi nauki i kultury, do 17 kwietnia 2015 r. wybierze po trzy projekty w każdej z kategorii. Ostateczną decyzję w II etapie Plebiscytu podejmą internauci w drodze ogólnodostępnego głosowania (do 20 maja).

Podczas uroczystego zakończenia nastąpi wręczenie nagród główych – cennych statuetek, autorstwa wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów.

 

Pytania związane z Plebiscytem prosimy kierować na adres: konkurs@muzhp.pl.

 

„Wydarzenie Historyczne Roku” jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 r., którego inicjatorem był portal historia.org.pl. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów. W ubiegłym roku ponad 70 wydarzeń rywalizowało o miano najważniejszego, z czego 10 znalazło się w ścisłym finale. Tysiące głosujących za najważniejsze wydarzenie historyczne 2013 r. uznało projekt edukacyjny dla dzieci i dorosłych „Magia ogrodów” zorganizowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu.Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Poprzez kompleksowe działania edukacyjne (wykłady, warsztaty, gry edukacyjne, happeningi, karty edukacyjne) projekt przybliżył dzieje sztuki ogrodowej wraz z jej kontekstem kulturowym, filozoficznym i społecznym.

 

W poprzednich latach internauci wybrali m.in.: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak”, którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki (2012 r.), organizację uroczystego pochówku dowódcy obrony odcinka Wizna kapitana Władysława Raginisa i porucznika Stanisława Brykalskiego (2011 r.) i otwarcie nowoczesnej ekspozycji „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie (2010 r.).

 

Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Partner: historia.org.pl.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda