mobile
REKLAMA

Zakochani w kotach świętowali w „Ciapkowie”

W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji tradycyjnie w weekend w schronisku „Ciapkowo” oraz kawiarni „Biały Kot” odbyła się akcja pod hasłem „Zakochani w kotach”. Dołączyli do niej wiceprezydent Gdyni Michał Guć, miłośnicy mruczków, darczyńcy oraz koci podopieczni.

informacja prasowa
Zakochani w kotach świętowali w „Ciapkowie”

W weekend w Gdyni świętowaliśmy Światowy Dzień Kota. Schronisko „Ciapkowo” oraz kawiarnia „Biały Kot” po raz kolejny zorganizowały akcję „Zakochani w kotach”, podczas której na miłośników mruczków czekało wiele atrakcji.

Świętowanie trwało dwa dni. Rozpoczęło się w sobotę, 18 lutego Dniem Otwartym w OTOZ Animals „Ciapkowo”. Wśród odwiedzających schronisko nie zabrakło wiceprezydenta Gdyni Michała Gucia – miłośnika zwierząt i licznie przybyłych gdynian. Niektórzy wpadli tylko mruczki pogłaskać, inni być może adoptować.

Na miejscu na uczestników czekało wiele atrakcji. Ci, którzy przyszli do schroniska, mogli spędzić czas z kotami, pogłaskać je lub adoptować. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz gorących napoi w schroniskowej kawiarni „Pod Kocią Wolierą”. Poza tym uczestnicy mogli skorzystać z porad kociego behawiorysty oraz opiekunów ze schroniska.

Na miłośników mruczków czekała także loteria fantowa. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem i dzięki temu udało się uzbierać aż 4 800 zł! Środki te zostaną przeznaczone na leczenie najbardziej potrzebujących kotów.

Z kolei w niedzielę, 19 lutego świętowanie przeniosło się do kawiarni „Biały Kot” przy ul. Władysława IV 7-15/4. Miejsca, które dla mruczków z „Ciapkowa” jest również domem tymczasowym.
 

– Dziękujemy, że po raz kolejny byliście z nami. Część z was pierwszy raz odwiedziła naszą kociarnię, niektórzy przyszli porozmawiać o adopcji kota, więc mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie. Poszczególne osoby to stali bywalcy Dnia Kota w „Ciapkowie” – fajnie Was było znowu zobaczyć! – piszą na swojej stronie na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

fot. Karol Stańczak/gdynia.pl
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda