mobile
REKLAMA

Zatrzymanie członków przestępczego układu narkotykowego

W efekcie wspólnej operacji policji z różnych jednostek, czterech mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem udziału w rozległym handlu narkotykami oraz udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowych

oprac. Klaudia Kwasek
Zatrzymanie członków przestępczego układu narkotykowego

Akcja przeprowadzona przez policję zakończyła się zatrzymaniem czterech mężczyzn, którzy według śledczych uczestniczyli w handlu dużymi ilościami narkotyków i udzielali ich innym osobom w zamian za korzyści finansowe. Zatrzymanie było efektem współpracy policjantów z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej, Centralnego Biura Śledczego Policji i jednostki antyterrorystycznej w Warszawie.

Śledczy podjęli działania w ramach śledztwa dotyczącego obrotu środkami odurzającymi. Wspierani byli przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Zatrzymania miały miejsce na terenie Warszawy, gdzie policjanci schwytali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 49 lat.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań podejrzanych, policja znalazła aż 17 kilogramów marihuany. Dodatkowo, zabezpieczono ponad 330 tysięcy złotych i 10 450 Euro, które podejrzani mieli przy sobie lub w swoich domach, jako potencjalne dochody z nielegalnej działalności. Funkcjonariusze skonfiskowali również telefony komórkowe, wagi elektroniczne i zgrzewarki.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w obrocie dużą ilością narkotyków oraz udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Śledczy również oskarżają podejrzanych o uczynienie handlu narkotykami stałym źródłem dochodu. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, sąd zdecydował o umieszczeniu wszystkich zatrzymanych w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda