Logowanie Rejestracja
Zawody o tytuł Wolskiego Pączusia stają się powoli lokalną tradycją. W tym roku już po raz piąty największe pączkoluby i pączkocholicy zmierzą się w zawodach jedzenia pączków na czas. Zapisy trwają do 14 lutego do godz. 14:00.
Na początku grudnia jeden ze skwerów na warszawskiej Woli zyskał nowego patrona. Został nim Władysław Bartoszewski - historyk, pisarz, działacz społeczny, polityk i dyplomata, a także honorowy obywatel stolicy.
Wczoraj o 18:00 na Czerniakowie odbyło się spotkanie z autorem książki „Grzesiuk. Król życia”, Bartoszem Janiszewskim. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.
Specjalnością XIX wiecznej Warszawy były tak zwane handelki z pokojami do śniadań. Odeszły w niebyt jak wiele innych stołecznych lokali i zawodów. Czym były te miejsca? Kto w nich bywał?
Natalia Niemen & Mate. O z zespołem w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie zaprezentowali najpiękniejsze kolędy z różnych rejonów świata.
27. stycznia po raz kolejny Stolica obchodzić będzie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Kawiarnia Zegarmistrzowska już po raz ósmy zaprasza na poniedziałkowy wieczór z poezją.
Mamy dla Was bilety na przezabawną komedię Teatru Kamienica pt. "Dziś wieczór arszenik, czyli komedia z kawą" w Reżyserii Tomasz Obary!
Kuźnia Kulturalna to restauracja i sala koncertowa w jednym, znajdująca się w zabytkowej części stołecznego Wilanowa i stanowiąca część kompleksu parkowo-pałacowego Jana III Sobieskiego.
Brunatna kołysanka to przejmujący zbiór opowieści o dzieciach brutalnie odebranych swoim rodzicom podczas II Wojny, w ramach planu, którego celem było pozyskanie słowiańskich dzieci, które miały ulec germanizacji. Książka to opowieść o katastrofach rodzinnych, dramatach czasów, a jednocześnie obraz systemu hitlerowskiego.
Kultura jest ważna, to nie ulega wątpliwości. Trzeba również zdać sobie sprawę z faktu, że kultura, to z łacińskiego colere, czyli uprawa, pielęgnacja, którą rozpocząć trzeba już na poziomie lokalnym po to, aby właściwie owocowała na każdym innym.
Studenckie Koło Naukowe Historyków UW i Muzeum Historii Polski, wydawca książki Miasta wielu religii. Topografia sakralna ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej (pod redakcją: Melchiora Jakubowskiego, Maksymiliana Sasa i Filipa Walczyny) zapraszają na spotkanie poświęcone publikacji z udziałem autorów i prof. Michała Kopczyńskiego (IH UW, MHP). 25. stycznia (środa) o godz. 18.30 w sali 108, w budynku administracyjno-dydaktycznym Wydziału Historycznego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie)
Ponad 300 ras kotów można podziwiać w trakcie weekendu 21-22 stycznia 2017 na mkotowskiej hali WKS Warszawianka, przy ul. Piaseczyńskiej 71. W plebiscycie na najpiękniejszego, najzdrowszego i najpiękniej ubarwionego kota rywalizowały czworonogi z całej Polski i Europy.
-Wystawa w Zachęcie stanowi dopełnienie projektu restauracji nagrobków Abrahama Ostrzegi na Cmentarzu Żydowskim. Chcemy, by widzowie oglądali je w naturalnym otoczeniu. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia Cmentarza Żydowskiego – mówi kurator wystawy.