mobile
REKLAMA

Muzeum Powstania Warszawskiego z ofertą dla cudzoziemców

Kolejka do kasy i wejścia do budynku pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się Powstanie Warszawskie i historia II Wojny Światowej. Wśród zwiedzających usłyszeć można słowa wypowiadane między innymi po angielsku, niemiecku i francusku. Przed muzealnymi gablotami ustawiają się turyści z Azji.

TAGI
Muzeum Powstania Warszawskiego z ofertą dla cudzoziemców

Kiedy wybuchła II Wojna Światowa, jak wyglądało życie w okupowanej stolicy, czym była "Akcja Burza" i czym walczyli żołnierze Armii Krajowej - o tym dowiedzą się zwiedzający sale wystawowe nie tylko Warszawiacy i turysci z Polski. Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dla cudzoziemców informacje w języku angielskim. Polski opis eksponatu lub sytuacji, skopiowany jest właśnie w tym języku. Po wcześniejszej rezerwacji, goście z zagranicy mogą zwiedzić sale wystawowe z przewodnikiem mówiącym po angielsku, niemiecku,francusku, hiszpańsku i rosyjsku. W kasie Muzeum można wypożyczyć audioprzewodniki. Wybór języków robi wrażenie. Skorzystać z nich mogą min: Anglicy, Bułgarzy, Finowie, Chińczycy, Hiszpanie, Francuzi, Japończycy, Włosi i Węgrzy. W sumie przygotowano audioprzewodniki dla zwiedzających z 25 krajów świata.

Muzeum Powstania Warszawskiego wymieniane jest w zagranicznych przewodnikach, jako miejsce, które warto zobaczyć.
Około 15 procent zwiedzających stanowią goście z zagranicy - powiedziała Anna Kotonowicz, rzecznik prasowy Muzeum Powstania Warszawskiego - Zdarza się, że odwiedzają nas rodziny powstańców warszawskich, mieszkające za granicą - zainteresowane wojennymi losami swoich ojców i dziadków. Uczestniczymy też w różnych wydarzeniach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na przykład podczas Euro 2012 przygotowaliśmy się na wizytę kibiców, między innymi z Gracji i Rosji.

Oferta Muzeum Powstania Warszawskiego jest stopniowo poszerzana. Od środy można zapoznać się z historią Cichociemnych - wystawa została otwarta z okazji 25 lecia JW Grom, która jest duchową spadkobierczynią legendarnych spadochroniarzy i żołnierzy A.K.
Andrzej Sitko

Muzeum Powstania Warszawskiego

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda