mobile
REKLAMA

Spektakl „#TataTeżCzyta – TATA TEŻ IMPROWIZUJE” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

15 maja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbył się  spektakl „#TataTeżCzyta – TATA TEŻ IMPROWIZUJE” w ramach kampanii #TataTeżCzyta. W wydarzeniu uczestniczyli ambasadorzy kampanii m.in. twórcy internetowi, przedstawiciele świata kultury i mediów.

Kacper Fartuszyński
Spektakl „#TataTeżCzyta – TATA TEŻ IMPROWIZUJE” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbył się spektakl improwizowany „#TataTeżCzyta – TATA TEŻ IMPROWIZUJE”. Wydarzenie to rozpoczęło trzecią edycję kampanii #TataTeżCzyta, organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak.

Co jest celem kampanii #TataTeżCzyta ?

Celem jest promowanie czytelnictwa wśród mężczyzn. Dane z ogólnopolskich badań potwierdzają, że to właśnie mężczyźni wciąż czytają zdecydowanie mniej niż kobiety. Tegoroczna akcja, realizowana jest pod hasłem „Czytanie łączy”. Zwraca ona uwagę na to, jak ważna jest wspólna lektura w budowaniu silnych, emocjonalnych więzi między dorosłymi a dziećmi.

Czytanie, podobnie jak sport może być wspólną, radosną aktywnością rodzinną i źródłem codziennej bliskości. - zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Spektakl prowadzili Jachimek-Tremiszewski Trio. Formuła przedstawienia odnosiła się do czytania dzieciom przez ojców. Była pełna improwizacji, modulacji głosów czy wspólnego odkrywania treści. W spektaklu mogli wziąć udział również wszyscy odwiedzający.

Na scenę zaproszono także gości i ambasadorów kampanii m.in. Macieja Pertkiewicza - tatę, architekta członka ekipy “Nasz Nowy dom”, Marcina Perfuńskiego - tatę, dziennikarza i twórcę internetowego “supertata.tv”, Krystiana Hanke - tatę, dziennikarza, “Tatowanie”, Magdę Kordaszewską - mamę, twórczynię cyfrową “Zabawkowicz”, Mateusza Banasiuka - tatę i aktora, Zygmunta Miłoszewskiego, tatę i pisarza oraz Łukasza Dominiaka - tatę i twórcę cyfrowego “Who’s your daddy”

- Czytanie niesamowicie wpływa na nasz rozwój. Byłoby dobrze, żeby mężczyźni czytali więcej, ponieważ to rozwija nasz mózg, uwrażliwia na innych ludzi, otwiera na różne światopoglądy, uczy mediacji, dyskusji i komunikacji perswazyjnej. Dzięki sięganiu po książki możemy budować siebie w sposób holistyczny. Zapraszamy do tego, żeby odkryć czytanie jako ogromną przyjemność, która bardzo pomaga nam w życiu - dodaje Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania.

 

fot. Kacper Fartuszyński

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda