mobile
REKLAMA

12 nowych autobusów z napędem elektrycznym

W Warszawie planowane jest rozszerzenie floty autobusów elektrycznych o nowe niskopodłogowe przegubowce, które obsłużą trasy w centralnych rejonach miasta. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Solaris na zakup 12 nowoczesnych pojazdów 

Informacja prasowa
12 nowych autobusów z napędem elektrycznym

Miasto zakupi 12 fabrycznie nowych autobusów przegubowych Solaris Urbino Electric 18 z napędem elektrycznym. Te 18-metrowe pojazdy, będące najdłuższymi w standardzie Warszawskiego Transportu Publicznego, pomieszczą ponad 120 pasażerów, w tym 39 na miejscach siedzących.

Nowe Solarisy będą w pełni niskopodłogowe i wyposażone w liczne udogodnienia, takie jak klimatyzacja, miejsca dla wózków, system informacji pasażerskiej, monitoring. Szybkie ładowanie będzie możliwe zarówno w zajezdniach, jak i na pętlach z ładowarkami pomiędzy kursami. Autobusy trafią do Warszawy etapami, pierwszy zostanie dostarczony już jesienią 2024 roku, a pozostałe pojawią się do lutego 2025 roku. Te ciche i zeroemisyjne pojazdy będą obsługiwać trasy przez centralne rejony miasta, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców. Zakres zamówienia obejmuje również szkolenie 25-osobowej załogi (10 kierowców i 15 mechaników) w zakresie eksploatacji i obsługi technicznej pojazdów.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda