mobile
REKLAMA

15 tysięcy osób wystartuje w niedzielnym półmaratonie

Blisko 15 tys. osób wystartuje w niedzielę w 17. Nationale Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i towarzyszącym mu biegu na 5 km. To tyle, co w czasach przed pandemią

Informacja prasowa
15 tysięcy osób wystartuje w niedzielnym półmaratonie

Wielu biegaczy i biegaczek to goście z innych miast. Jednak można policzyć, że jedna na 100 osób, które w niedzielę będą przebywały w Warszawie weźmie udział w zawodach.

- Cieszę się bardzo, że frekwencja Półmaratonu Warszawskiego wróciła do czasów sprzed pandemii. To widoczny znak tego, że powracamy do aktywności. Wspólnie z organizatorami przygotowaliśmy wspaniałą trasę, która zaprezentuje walory naszego miasta przede wszystkim „turystom maratońskim”, którzy przybędą na bieg z innych miast. A my jako miasto zadbamy, aby impreza nie była zbyt dokuczliwa dla tych, którzy nie biorą w niej udziału – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Chociaż wszystkich zachęcam, do jak najbardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.

Półmaraton organizuje Fundacja Maraton Warszawski przy wsparciu m.st. Warszawy. W niedzielę o 10.00 z ulicy Konwiktorskiej wystartują uczestnicy biegu na 5 km, a o 11.00 na trasę ruszy półmaraton. Trasa prowadzi na Bielany, potem na starą Pragę i przez Powiśle do finiszu przy parku fontann.

Organizatorzy liczą, że po raz pierwszy w Warszawie padnie wynik poniżej 1 godziny w półmaratonie. Wśród zawodników elity najmocniejszy Paul Tiongik z Kenii ma życiówkę 1:00:01 – czyli tylko o sekundę powyżej tej bariery.

Imprezie towarzyszy akcja Biegam Dobrze. Biegacze, którzy biorą w niej udział, prowadzą wśród swoich znajomych oraz w internecie zbiórkę na rzecz wybranych fundacji charytatywnych. W tym roku udało się zebrać aż 480 tys. zł.

- Mamy znów olbrzymią imprezę, jak w czasach przed pandemią – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej szef biegu Marek Tronina. – Mamy fantastyczną prasę w centrum miasta, za co dziękuję pani prezydent, która osobiście dopilnowała, żeby ta trasa miała tak atrakcyjny kształt. Mamy punkty kibicowania co kilometr i liczymy na zaangażowanie warszawiaków w doping. Mamy mocnego sponsora. Wiosna startuje w Warszawie!

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda