mobile
REKLAMA

41. Bieg Chomiczówki – garść ważnych informacji

- Dzielnica Bielany zaprasza na tradycyjne, zimowe bieganie. W niedzielę, 11 lutego, odbędą się tu dwie imprezy – 41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan. Organizacja zmagań na obu dystansach będzie się wiązała z zamknięciem ulic na Chomiczówce. Przez kilka godzin autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały na tym osiedlu objazdami – poinformował stołeczny ratusz.

oprac. NKK
41. Bieg Chomiczówki – garść ważnych informacji

W niedzielę na bielańskim osiedlu Chomiczówka pobiegną biegacze nie tylko z Warszawy, ale z całej Polski. Wydarzenie to od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach tradycyjnym 15-kilometrowym biegu Chomiczówki oraz 5-kilometrowym biegu o puchar Bielan.

Jak wyznaczono trasy?

Trasy obu biegów są do siebie zbliżone. Sportowcy wystartują z ulicy Conrada – nieopodal skrzyżowania z ulicą Nerudy. Finiszować będą na terenie TKKF Chomiczówka – właśnie przy ulicy Nerudy 1.

Jako pierwsi, o godzinie 10:00, na trasę wyruszą uczestnicy 17. Biegu o Puchar Bielan. Trasa ma pięć kilometrów i będzie prowadziła ulicami: Conrada, Bogusławskiego, Kwitnącą, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Brązowniczą, Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy), Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową i Aspekt – do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

Godzinę później (11:00) na starcie pojawią się zawodnicy biorący udział w 41. Biegu Chomiczówki. Piętnastokilometrowa trasa została poprowadzona ulicami: Conrada, Bogusławskiego, Kwitnącą, Księżycową (nawrót na pętli autobusowej Fort Wawrzyszew), Kwitnącą, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Kluczową, Sieciechowską, Brązowniczą (zawrotka), Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy), Dąbrowskiej, Bajana i Renesansową. Nim zawodnicy dotrą do mety, przebiegną dwie takie pętle.

Zmiany w ruchu i parkowaniu

Na godzinę przed startem pierwszego z biegów, czyli o godzinie 9:00, zostaną zamknięte ulice na trasie rywalizacji, w tym fragment ulicy Conrada – od ulicy Wólczyńskiej (z możliwością wjazdu na stację benzynową) do pętli autobusowej Chomiczówka. Drogi zostaną otwarte po zakończeniu biegów – nie później niż o godzinie 15:00. Na najważniejszych skrzyżowaniach nad bezpieczeństwem ruchu będą czuwali policjanci.

W niedzielę na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Conrada będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania – także na wyznaczonych miejscach postojowych. Podobne ograniczenia zostaną wprowadzone na niektórych odcinkach ulicy Brązowniczej, a także na części miejsc parkingowych przed siedzibą TKKF „Chomiczówka” przy ulicy Nerudy 1.

Dla mieszkańców osiedla oraz biegaczy zostaną udostępnione parkingi przy supermarketach i galeriach handlowych:- od soboty, 10 lutego, od godziny 21:00 do niedzieli, 11 lutego, do godziny 17:00 przy ulicy Aspekt 79 – wyłącznie miejsca na poziomie 0;

- od soboty, 10 lutego, od godziny 22:30 do niedzieli, 11 lutego, do godziny 22:00 przy ulicy Conrada 1 oraz Kasprowicza 114;

- w niedzielę, 11 lutego, do godziny 15:00 przy ulicy Powstańców Śląskich 124 – główny, przeznaczony dla biegaczy.

- Uczestnicy obu biegów proszeni są o niewjeżdżanie w dniu imprezy na teren osiedla Chomiczówka i parkowanie aut tylko na wyznaczonych parkingach – apeluje stołeczny ratusz.

Autobusy na objazdach

W dniu zawodów, czyli od godziny 9:00 do 15:00, autobusy linii 114, 116 i 409 będą kierowane na objazdy. W tych godzinach kursowanie linii 203 zostanie zawieszone. Linie 114 oraz 409 – w obu kierunkach – będą kursowały aleją Reymonta i ulicą Wólczyńską. Autobusy 116 z ulicy Żeromskiego skręcą w aleję Reymonta, a następnie w Conrada, by w ten sposób dojechać do pętli Chomiczówka.

 

 

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda