mobile

42. Maraton Warszawski już w weekend

1000 zawodników już w najbliższy weekend zmierzy się na legendarnym dystansie 42 km 195 m. PZU ORLEN Maraton Warszawski startuje nieprzerwanie od 1979 r. Wydarzenie jest współfinansowane przez m.st. Warszawa.

inf. prasowa
42. Maraton Warszawski już w weekend

Maraton Warszawski jest symbolem niezłomności, pracowitości i cierpliwości - tak jak 11 biegaczy, którzy brali udział we wszystkich edycjach imprezy. W tym roku także ich nie zabraknie.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, bieg zostanie rozłożony na 4 tury, w każdej z nich wystartuje 250 zawodników. Trasa ograniczy się do 5-kilometrowej pętli, biegnącej m.in. przez Krakowskie Przedmieście, ul. Miodową i Bonifraterską. Start i meta zlokalizowane są na placu Teatralnym. Żeby osłodzić życie osobom, którym nie udało się zarejestrować na bieg stacjonarny, organizatorzy uruchomili w tym roku także bieg wirtualny, w którym można wziąć udział z każdego miejsca na świecie.

Ze względu na obecną sytuację musieliśmy ograniczyć liczbę startujących zawodników. Nie chcieliśmy jednak zawieść chętnych do wzięcia udziału w maratonie. Stąd pomysł na wirtualny bieg, który sprawi, że zarejestrowane osoby będą mogły poczuć jakby razem z nami biegły ulicami Warszawy. Same zdecydują, kiedy pobiegną i na której z ulubionych tras. Specjalnie stworzona na tę okazję aplikacja zarejestruje ich czas i pokonaną odległość. Poza dystansem maratońskim, będzie można wybrać również bieg na 21, 10 lub 5 kilometrów - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski. Do biegu wirtualnego zgłosiło się już 3000 osób z całego świata, m.in. z Indii, Chin czy Japonii.

Organizatorzy 42. edycji PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego poważnie podeszli do kwestii zaleceń sanitarnych i w tym roku zrezygnowali m.in. z utworzenia trybun i stref kibica przy trasie biegu. Również rola miasteczka, zlokalizowanego na placu Teatralnym, zostanie ograniczona do minimum. Zawodnicy będą mogli przebywać w sekcji startowej nie dłużej niż 15 minut i aż do sygnału rozpoczęcia biegu zmuszeni będą nosić maseczki. Nie zabraknie również środków do dezynfekcji. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapewnienie uczestnikom maksimum bezpieczeństwa.

Maraton Warszawski od 5 lat pokazuje, że bieganie można łączyć z pomaganiem. Od 2015 r. uczestnicy zebrali już ponad 5 milionów złotych na cele dobroczynne. W tegorocznej edycji akcji #BiegamDobrze już 50 tysięcy złotych wpłynęło na konto 9 organizacji charytatywnych, a kwota ta wciąż rośnie i rosnąć może aż do 7 października, do czasu zakończenia zbiórek.

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz informator drogowy dostępne są na stronie: www.maratonwarszawski.com

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda