A w Wesołej sadzą drzewa...
W tym tygodniu Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy rozpoczął akcję sadzenia drzew. Wzdłuż ul. W. Sikorskiego na odcinku od ul. J. Chodkiewicza do ul. S. Żółkiewskiego posadzonych zostanie 68 drzew, z czego 17 to śliwy wiśniowe, pięknie i obficie kwitnące na wiosnę, a także 51 grabów pospolitych, równie dekoracyjnych i malowniczo prezentujących się w okresie kwitnienia
Wesoła jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic w Warszawie. Ponad 60% jej terenów to tereny zielone. Mieszkańcy Wesołej i ościennych dzielnic chętnie odpoczywają i uprawiają sport na świeżym powietrzu w wesołowskich lasach, parkach rekreacji czy na rolkostradzie.
Projekt realizowany przez Urząd Dzielnicy Wesoła przyczynia się do zdrowego środowiska, wpisując się w zieloną politykę m.st. Warszawy. Zieleń rozwijająca się w Wesołej nie tylko poprawia estetykę miejsca, ale także wpływa pozytywnie na jakość powietrza, co przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców. Inicjatywa zasadzenia drzew to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i tworzenia przyjaznego środowiska dla przyszłych pokoleń.
Temat ekologii oraz dbałości o drzewostan i zieleń dzielnicy jest bardzo ważny dla mieszkańców Wesołej, co potwierdziły konsultacje społeczne przeprowadzone we wrześniu br. w ramach omawiania dokumentu pn. „Priorytety dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy”. Wsłuchując się w głos mieszkańców, zgłoszone pomysły i opinie, Zarząd Dzielnicy Wesoła przeznaczył kwotę 140 400,00 zł na posadzenie drzew i ich pielęgnację, mając na uwadze, jak istotną rolę pełnią drzewa w kształtowaniu naszego miejskiego otoczenia.
fot.UDWesoła
















![[Rozwiązanie konkursu] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8abf53ae5e6bb60e0a46c0cb4da4f5a822bee3aa.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d0e3e375dcad54d827756f7f588561f4018ff4cc.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Choinka” w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/01d2ed3f6041f16fd646e64351050f0e4669ae74.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl "Choinka" w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6289f215bacb04cf6a286c7b65048e016b8a0151.jpeg)















