mobile
REKLAMA

Belgijskie wzmocnienia ONICO Warszawa

Dwóch zawodników z Belgii wzmocni skład wicemistrzów Polski w nadchodzącym sezonie. Siatkarzami ONICO Warszawa zostali atakujący Bram van den Dries oraz przyjmujący Igor Grobelny. Obydwaj zawodnicy podpisali roczny kontrakt.

Marcin Kalicki
Belgijskie wzmocnienia ONICO Warszawa

- Igora znamy naprawdę dobrze, bo przez kilka lat występował w PlusLidze, czy to w Radomiu, czy w Lubinie. Najbliższy sezon będzie dla nas bardzo intensywny - wszak bierzemy udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, począwszy od Superpucharu Polski zakończywszy na Lidze Mistrzów - a sprowadzenie takiego zawodnika, jak Igor, który mimo wciąz młodego wieku jest już graczem doświadczonym, da trenerowi większe pole manewru - przyznał prezes ONICO, Piotr Gacek.

- W moim życiu i karierze siatkarskiej nadszedł odpowiedni moment, by zacząć zdobywać medale i pokazywać się nie tylko w kraju, ale też na arenie międzynarodowej, w Lidze Mistrzów. Możliwość gry w tych rozgrywkach była dla mnie dodatkową zachętą. Jestem świadomy, że może być mi ciężko przebić się do pierwszej szóstki, bo ONICO ma na mojej pozycji naprawdę świetnych zawodników, ale przed nami bardzo dużo meczów do zagrania i wierzę, że dostanę od trenera szansę - powiedział nowy przyjmujący ONICO.

Igor Grobelny urodził się 8 czerwca 1993 roku. Belgijski siatkarz polskiego pochodzenia swoją zawodową karierę zaczynał właśnie w Belgii, skąd w 2014 roku trafił do rodzinnego Radomia. Przez dwa lata grał w barwach Cerradu Czarnych, po czym w 2016 roku przeniósł się do Cuprum Lubin. Zaledwie rok później został zawodnikiem austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, ale już po jednym sezonie wrócił do Lubina. W minionych rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 254 punkty. W Warszawie podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Ponadto Igor Grobelny jest synem Dariusza Grobelnego, byłego reprezentanta Polski. 25-letni przyjmujący w 2018 roku zadebiutował w reprezentacji Belgii i pod wodzą Andrei Anastasiego wystąpił nawet na mistrzostwach świata we Włoszech i w Bułgarii.

Nowy nabytek ONICO mierzy 194 cm i waży 77 kg. Jego zasięg w ataku to 350 cm, a w bloku 330 cm.

Z kolei Bram van den Dries urodził się 14 sierpnia 1989 roku. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w ojczyźnie, a w 2009 roku trafił do Włoch, gdzie występował przez kolejne cztery lata. W następnych sezonach grał m.in. w Turcji czy Korei Południowej, a przez rok (2015-2016) był też zawodnikiem AZS-u Olsztyn. Największy sukces odniósł z francuską drużyną Spacer's de Toulouse, z którą w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo kraju. Od 2018 roku reprezentował barwy Rennes Volley 35.

29-letni atakujący występuje też w kadrze Belgii. W 2007 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy kadetów, na którym to turnieju został najlepiej punktującym zawodnikiem. Z kolei w 2013 roku wraz z kadrą "Czerwonych Smoków" zdobył złoto Ligi Europejskiej. Wybrano go wówczas MVP rozgrywek.

- Brama obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu i rozważaliśmy jego kandydaturę w kontekście gry dla ONICO. To gracz, który w przeszłości z powodzeniem występował m.in. we Włoszech, Francji, Belgii czy Turcji, a my przed wyczerpującym i długim sezonem 2019/2020 potrzebujemy szerokiej kadry z doświadczonymi i prezentującymi wysoki poziom zawodnikami. Bram spełnia oba te warunki - powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.
- Gdy otrzymałem ofertę z ONICO, nie zastanawiałem się nawet chwili, nie miałem żadnych wątpliwości, że to dla mnie odpowiednie rozwiązanie. Doskonale wiem, że Warszawa to nie tylko świetne miejsce do grania w siatkówkę, ale też do życia. A dodatkową zachętą była osoba trenera Anastasiego, który niedawno podpisał kontrakt z klubem - powiedział nowy atakujący stołecznych.

Van den Dries mierzy 208 cm i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku to 361 cm, a w bloku 325 cm.

Źródło: informacja prasowa/Fot. plusliga.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda