mobile
REKLAMA

Bieg Po Nowe Życie już w najbliższą sobotę

Po raz drugi w Warszawie organizowany jest Bieg Po Nowe Życie. To wydarzenie nie tylko sportowe ale także społeczne. 5 września w Łazienkach Królewskich odbędzie się już siódma edycja tej imprezy. Tytularnym partnerem biegu jest PZU.

Bieg Po Nowe Życie już w najbliższą sobotę

Ideą Biegu jest promocja transplantologii i aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Ambasadorem wydarzenia jest znany sportowiec Przemysław Saleta, który w 2007 roku oddał swoją nerkę córce, ratując jej życie. Pomimo zabiegu usunięcia narządu, Saleta pozostaje czynnym sportowcem.

- Warszawiacy bardzo dużo biegają. Biegają dla swojego zdrowia. To jest bardzo cenne. Ale w tym szczególnym biegu, a ci co nie mogą biec - idą z kijkami do nordic walking, nie tylko dla swojego zdrowia, ale też by promować bardzo ważną rzecz jaką jest transplantologia. Na ogół to politycy przeszkadzali w transplantacjach, teraz mam nadzieję, że skutecznie będziemy zachęcali do tego, żeby promować zdrowy tryb życia i promować transplantację i to, żebyśmy wspólnie pamiętali o tym, że nasze organy mogą uratować życie. Warszawa zawsze będzie promować te inicjatywy - powiedział zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak.

 Wice prezydent weźmie udział w biegu w jednej ze sztafet. Na sobotnią imprezę zarejestrowało się 37 sztafet medialnych – najwięcej w dotychczasowej historii biegu. 8 sztafet stanowić będą aktorzy i pracownicy warszawskich teatrów. W sumie w biegu weźmie udział ponad 70 sztafet.

Swój udział zapowiedziały gwiazdy sportu, muzyki, teatru, filmu i kabaretu. W Łazienkach Królewskich będzie można spotkać między innymi: aktorki Dominikę  Łakomską i  Małgorzatę Potocką;  artystkę kabaretową Katarzynę Pakosińską; wokalistę i lidera zespołu Feel Piotra Kupichę;  motocyklistę rajdowego Jacka Czachora;  komentatora i dziennikarza sportowego Dariusza Szpakowskiego. Swój udział w imprezie zapowiedział aktor Tomasz Karolak – będzie to jego pierwszy bieg.

Organizatorzy planują pobicie rekordu Guinessa w ilości osób, którzy w jednym miejscu idą z kijkami do nordic walking. Trasa będzie liczyła 3,5 kilometra. By pobić dotychczasowy, należący również do Polaków, rekord wystarczy 1550 uczestników. Do próby pobicia w sobotę 5 września, rekordu zgłosiło się ponad 2 tysiące osób.

Z inicjatywy PZU w Łazienkach Królewskich  zostanie utworzona strefa Podziel się kilometrem. Każdy kto przebiegnie na specjalnie ustawionych bieżniach wybrany przez siebie, grupa PZU przekaże 10 złotych na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Sportu Po Transplantacji.   

7 PZU Bieg Po Nowe Życie to nie tylko bieg i bicie rekordu Guinessa. Organizatorzy przygotują strefę zdrowia PZU, gdzie będzie można zrobić bezpłatne badania lekarskie EKG. Na miejscu swoje stoiska będą mieli dietetyk i kardiolog – z ich porad też każdy chętny będzie mógł skorzystać.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda