mobile
REKLAMA

Budżet Obywatelski - zieleń i ochrona środowiska

Jesteśmy w trakcie już kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Możemy sami, chociaż w jakimś stopniu, decydować o tym, jak będzie wyglądać nasze miasto, nasza dzielnica, nasze podwórko. Warto skorzystać z tej możliwości! Kwota na budżet obywatelski na rok 2023 wynosi w skali Warszawy 101 130 815 zł. Przypomnijmy hasło 9. edycji – „Twój pomysł może zmienić Warszawę.” A więc, - zmieniajmy!

Informacja prasowa
Budżet Obywatelski  - zieleń i ochrona środowiska

Niedawno zakończyło się zgłaszanie projektów na 2023 r. Na Ochocie złożono 104 wnioski, - co, uwzględniając wielkość dzielnicy, jest wynikiem dobrym!

Wśród propozycji mieszkańców Ochoty znalazło się wiele zgłoszeń z szeroko pojętych sfer ochrony środowiska i zieleni. Aż 51 ze zgłoszonych ogółem projektów dotyczy zieleni i ochrony środowiska. To dużo. - Nic dziwnego. W naszej miejskiej, często zabetonowanej, przestrzeni bywa, że brakuje nam zieleni – kwiatów, drzew, krzewów. A zieleń, jak powszechnie wiadomo, ma działanie kojące na nasze nerwy, wpływa na poprawę jakości powietrza, poprawia estetykę okolicy. A tego nam wszystkim brakuje.

Wśród propozycji m.in.: nasadzenia krzewów, żywopłotów w ochockich parkach (Szęśliwicki i Zachodni), kaczkomat w Parku Malickiego. Kilka projektów dotyczy zazieleniania podwórek, jest propozycja budowy dwóch parków kieszonkowych, pomysł nasadzenia nowych drzew iglastych na Rakowcu. Ciekawie wyglądają projekty instalacji ogrodów deszczowych, polegające na wykorzystaniu istniejących trawników lub zaaranżowanie przestrzeni pod zbieranie wody deszczowej, co miałoby, między innymi, zapobiec zalewaniu ulic i podnieść walory estetyczne okolicy. Są też projekty dotyczące ogródków przyblokowych, nasadzeń bylin i traw, zabezpieczenia starych drzew przed zniszczeniem, odbudowy trawników. Oczywiście nie mogło zbraknąć też projektów związanych ze zwierzętami. – Tutaj pojawiają się propozycje ochrony jeżyków i wróbli, instalacja domów dla jeży czy, wreszcie, pomoc dla bezdomnych i wolnożyjących kotów.

Jak widać tych propozycji jest wiele i są bardzo zróżnicowane. Projekty były składane do 25 stycznia. Teraz podlegają weryfikacji, a następnie te które zostaną zweryfikowane pozytywnie zostaną poddane pod głosowanie. Poniżej harmonogram Budżetu Obywatelskiego na 2023 r.

Harmonogram

Zgłaszanie projektów – od 1 grudnia 2021 r. do 25 stycznia 2022 r.

Ocena projektów – od 26 stycznia do 4 maja 2022 r.

Składanie odwołań od oceny negatywnej – od 4 do 11 maja 2022 r.

Rozpatrywanie odwołań – od 4 do 31 maja 2022 r.

Głosowanie mieszkańców m.st. Warszawy na projekty – od 15 do 30 czerwca 2022 r.

Ogłoszenie wyników – 13 lipca 2022 r.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda