mobile
REKLAMA

„Chcemy utrzymać nasze historyczne podium z zeszłego turnieju”

W sobotę, 4 października kobiece rugby zawita do Mińska Mazowieckiego, gdzie rozegrany zostanie czwarty Turniej Mistrzostw Polski w odmianie olimpijskiej tej dyscypliny. O wygraną w zawodach powalczą m.in. dwie mazowieckie drużyny – Legia Warszawa i MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Marcin Kalicki
„Chcemy utrzymać nasze historyczne podium z zeszłego turnieju”

Ostatnie tegoroczne zawody zapowiadają się bardzo ciekawie. Po raz pierwszy odbędą się w Mińsku Mazowieckim, a organizowane przez RC Wojskowych Warszawa. To potwierdzenie doskonałej współpracy pomiędzy Legią i Mazovią. Dla gospodyń turnieju będzie to pierwsza rywalizacja przed publicznością ze wschodniego Mazowsza. Warto przypomnieć, że skład zespołu tworzą rugbistki, które dotychczas grały w drugiej drużynie Legii. Jednak ze względu na obowiązujące przepisy dwie drużyny stołecznego klubu nie mogły grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym, stąd wypożyczenie części zawodniczek do popularnej „Mazy”.

W sobotę kibice w Ekstralidze będą mieli okazję zobaczyć najlepsze z najlepszych. Na boisku przy ul. Budowlanej 2a w Mińsku Mazowieckim swoje umiejętności zaprezentują: Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Legia Warszawa, MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, KS Budowlane Łódź, Bestie Kraków i Diablice Ruda Śląska. Po trzech turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzą gdańszczanki. Mistrzynie Polski dotychczas wygrały trzy turnieje i będą chciały triumfować w kolejnym. Przeszkodzić w tym będą chciały obydwa mazowieckie zespoły, szczególnie Legia, która regularnie spotyka się z ekipą z Pomorza w finałach Ekstraligi. Sukces z turnieju w Warszawie będą chciały powtórzyć rugbistki Mazovii, które pierwszy raz w historii stanęły na podium turnieju Mistrzostw Polski. Jeśli sztuka ta uda się podopiecznym trenera Mateusza Jamroza to będą bardzo blisko trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej po rundzie jesiennej sezonu 2023/2024.

Ostatni tegoroczny turniej będzie dla nas kolejnym ważnym wyzwaniem. Jako druga drużyna Legii Warszawa w barwach MKS Mazovia chcemy utrzymać nasze historyczne podium z zeszłego turnieju. Osiągniecie trzeciego miejsca było piękną celebracją naszej wieloletniej ciężkiej pracy, która nie mogłaby dojść do skutku bez treningów z naszą pierwszą drużyną, w którą jesteśmy wpatrzone i chcemy za nią podążać. Na pewno będzie to turniej pełen walki i włożonego serca, ponieważ jesteśmy przekonane, że zarówno zawodniczki z Łodzi jak i z Krakowa są tak samo głodne brązowego medalu jak i my. Jako kierowniczka i zawodniczka MKS Mazovia Rugby jestem przekonana, że na boisku nie zabraknie pełnych emocji meczów. Pierwszy raz Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 odbędzie się w Mińsku Mazowieckim, także będzie to coś nowego dla każdej rugbystki. Liczymy na pojawienie się sporej grupy kibiców zarówno Legii jak i Mazovii – mówi Mariola Karczmarczyk, reprezentująca w tym sezonie barwy ekipy z Mińska Mazowieckiego.  

W I lidze zagrają i będą walczyły o awans do Ekstraligi: AZS AWF Warszawa, RC Arka Gdynia, Black Roses Posnania Poznań, Venol Atomówki Łódź, Rugby Biesal oraz Amazonki Rugby Lublin.

Harmonogram AKPOL 7s:

I Liga

godz. 9:00 RC Arka Gdynia – Black Roses Posnania Poznań

godz. 9:20 Venol Atomówki Łódź – KS AZS AWF Warszawa

godz. 9:40 RC Arka Gdynia – Amazonki Rugby Lublin

godz. 10:00 Venol Atomówki Łódź – Rugby Biesal

godz. 10:20 Black Roses Posnania Poznań – Amazonki Rugby Lublin

godz. 10:40 KS AZS AWF Warszawa – Rugby Biesal

godz. 11:00 1B – 2A – półfinał

godz. 11:20 1A – 2B – półfinał

godz. 11:40 mecz o V miejsce

godz. 12:00 mecz o III miejsce

godz. 12:20 mecz o I miejsce   

Ekstraliga

godz. 13:00 Biało Zielone Ladies Gdańsk – KS Budowlane Łódź

godz. 13:20 Legia Warszawa – Mazovia Mińsk Mazowiecki

godz. 13:40 Biało Zielone Ladies Gdańsk – Bestie Kraków

godz. 14:00 Legia Warszawa – Diablice Ruda Śląska

godz. 14:20 KS Budowlane Łódź – Bestie Kraków

godz. 14:40 Mazovia Mińsk Mazowiecki – Diablice Ruda Śląska

godz. 15:00 1B – 2A – półfinał

godz. 15:20 1A – 2B – półfinał

godz. 15:40 mecz o V miejsce

godz. 16:00 mecz o III miejsce

godz. 16:20 mecz o I miejsce

Zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania wszystkich drużyn z trybun stadionu w Mińsku Mazowieckim.

Fot. Bartosz Piątkowski/Legia Warszawa Sekcja Rugby Kobiet

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda