mobile
REKLAMA

Darmowe czipowanie psów w Wawrze

Już w najbliższą sobotę, 10 lipca, Schronisko Na Paluchu organizuje akcję darmowego czipowania psów w Wawrze. To pierwsza tego typu akcja schroniska w tej dzielnicy.

Informacja prasowa
Darmowe czipowanie psów w Wawrze

Już w najbliższą sobotę, 10 lipca, Schronisko Na Paluchu organizuje akcję darmowego czipowania psów w Wawrze. To pierwsza tego typu akcja schroniska w tej dzielnicy.

Czipowanie towarzyszy wystawie plenerowej "Schronisko Na Paluchu - 20 lat w służbie zwierzętom", którą będzie można oglądać w Wawrze od 8 do 22 lipca. Wystarczy przyjść ze swoim podopiecznym w godzinach od 11:00 do 15:00 na ul. Starego Doktora 1 (obok Ośrodka Sportu i Rekreacji "Syrenka"). Prosimy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa i dowód osobisty.

Psy zaczipowane, w przypadku zagubienia się, nie muszą przyjeżdżać do schroniska i przeżywać ogromnego stresu z tym związanego. Po znalezieniu odwożone są do właściciela. W ciągu maksymalnie 7 dni od wydarzenia czipy zostaną zarejestrowane w bazie Safe-Animal, o czym opiekunowie zostaną poinformowani smsem.

Czipowanie (elektroniczne znakowanie) to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt, umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu - nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to w praktyce natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga.

W czytniki wyposażone są: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Eko Patrole Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz większość lecznic weterynaryjnych. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędne, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej. Łącznie od 2007 r., od kiedy podobne akcje są organizowane, elektronicznemu znakowaniu poddano 104 214 psów i kotów. Wszystkie przyjmowane do Schroniska Na Paluchu zwierzęta są czipowane w trakcie procedury przyjęcia, co ułatwia ich identyfikację w przyszłości.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda