mobile
REKLAMA

Drugi przetarg na projekt nowych Al. Jerozolimskich już ogłoszony

W poniedziałek 2 sierpnia Zarząd Dróg Miejskich ogłosił drugie postępowanie przetargowe, które ma wyłonić projektanta nowych Al. Jerozolimskich. Firmy mogą składać oferty do 23 sierpnia.

Wiktoria Lewandowska
Drugi przetarg na projekt nowych Al. Jerozolimskich już ogłoszony

Poprzedni przetarg nie wyłonił wykonawcy, gdyż złożone oferty znacznie przewyższały budżet, przewidziany na tą inwestycję. ZDM postanowił więc ruszyć z nowym przetargiem. Dokumenty dla oferentów mają pojawić się na ich stronie internetowej w tym tygodniu.

Przyszły wygląd Al. Jerozolimskich

Projekt będzie obejmował całkowitą przebudowę Al. Jerozolimskich na dwukilometrowym odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda de Gaulle’a i do wjazdu na wiadukt Mostu Poniatowskiego. Koncepcja na nowe Al. Jerozolimskie ma powstać w koordynacji z PKP, które również planują w najbliższym czasie prace remontowe, m.in. budowę nowej stacji w rejonie ulicy Nowy Świat. Wygląd Al. Jerozolimskich ma ulec dużej zmianie. Na skutek przebudowy zmieni się podział ulic, powstaną szerokie chodniki, miejsca na ogródki gastronomiczne, a także drogi rowerowe o szerokości 3 metrów po obu stronach. Jezdnia będzie posiadała pas ruchu ogólnego, pas do parkowania oraz buspas. W planie jest również przygotowanie nowych miejsc zieleni. Zamiast ronda Dmowskiego i ronda de Gaulle’a mają powstać zwykłe skrzyżowania. Dla pieszych zostaną stworzone nowe przejścia naziemne oraz pasy na jezdni. Zmianie ulegnie również lokalizacja i układ przystanków autobusowych oraz tramwajowych. 

Fot. Pixabay 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda